İlimiz tekstil merkezi olabilir?

Vali Çetin Oktay Kaldırım, geçtiğimiz günlerde Organize Sanayi Bölgesindeki ziyaretleri sırasında bir tekstil firmasını ziyaret etmiş, firma yetkililerinden istihdamın binin üzerine çıkarmalarının ve de Elazığ’ı tekstilde bölgenin merkezi yapacaklarının sözünü aldığını duyurmuştu. Baskil İlçemize de son günlerde tekstil yatırımı planlayanlar var.  Eğer bu sözler bir bir hayata geçerse ilimiz bölgenin tekstil merkezi konumuna gelebilir.

İlimiz tekstil merkezi olabilir? Güncel

Haber: Kübra TÜRKAN/ÖZEL

Baskil ilçesinde tekstil yatırımı planlayanların olduğunu sosyal medya hesapları üzerinden paylaşan Baskil Belediye Başkanı Av. İhsan Akmurat’ın sosyal medya paylaşımı su şekildeydi: “Baskil'imize yapılacak tekstil yatırımı için; iş adamı Celalettin Betedin Bey ve Arif Şenkaya Bey’le beraber Elazığ Valisi Sayın Çetin Oktay Kaldırım beye ziyarette bulunduk. Baskil' e yapılacak yatırımı destekleyen Sayın Valimize teşekkür ederim. Başından beri süreci takip eden ve destek olan Fırat Kalkınma Ajansı Elazığ Koordinatörü Sayın Vahap Yoğunlu 'ya ve Baskil Halk Eğitim Müdürü Sayın Yusuf Ergen’e katkılarından dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Şubat ayında faaliyete geçmesi planlanan yatırım tamamlandığında ilçemizde yaklaşık 300 kişilik istihdam sağlayacak. İlçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olsun.”

“YATIRIMCILARA ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YARDIMCI OLUYORUZ”

Bu paylaşımı görür görmez Baskil Belediye Başkanı Av. İhsan Akmurat ile irtibata geçerek, bu tesis hakkında bilgi almak istedik. Başkan Akmurat, “İlçemizde tekstil sektöründe yatırım planlayan iş adamlarımız var. Bizler kendileri ile görüşerek, öncelikle kendilerini geçtiğimiz aylarda Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan ile görüştürdük. Geçtiğimiz günde Elazığ Valimiz Çetin Oktay Kaldırım ile görüştürdük. Yatırımcı bize geldiğinde, yatırımı belediye başkanı olarak biz üstlenemeyeceğimiz için, yatırımcıya elimizden geldiğince yardım etmeliyiz. Bu doğrultuda bizlerde yatırımcıları bürokratlarımızla görüştürdük” dedi.

BAŞKAN, 300 KİŞİ İSTİHDAM EDECEK YATIRIMDAN ÜMİTLİ

Yatırımcıya karşı duyarsız kalamayacaklarını aktaran Başkan Akmurat, “Şu an yatırımcılarla görüşmeler olumlu bir havada sürüyor. İnşallah esen bu olumlu havanın ardından İlçemizde tekstil anlamında bir sektör yükselir” yatırımın detaylarının önümüzdeki günlerde daha da bir şekilleneceğini aktaran Akmurat, “Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  katılımı ile il kongremizi gerçekleştireceğiz. Cumhurbaşkanımıza yakışır bir karşılama olsun istediğimiz için son günlerde onun hareketliliği içindeyiz” diyerek görüşlerini aktardı. Ama sosyal medya hesaplarından yatırımcılardan umutlu olduğunu şu paylaşımlardan çıkarmak mümkün Akmurat paylaşımında; “Şubat ayında faaliyete geçmesi planlanan yatırım tamamlandığında ilçemizde yaklaşık 300 kişilik istihdam sağlayacak. İlçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olsun” demişti.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet