Demir: MHP’liler de Cumhurbaşkanımızı dinlesin!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Oğuzhan Demir, MHP ve AK Parti arasında seçim ittifakı konuşulur konuşulmaz ilk açıklamayı gazetemize vermiş ve Genel Başkanları Devlet Bahçeli’nin kayıtsız şartsız emirlerinde olduklarını aktarmıştı. Başkan Demir dün de tüm partililerini ve de hemşehrilerimizi cumartesi günü İlimizde olacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı karşılamaya ve de dinlemeye davet etti.

Demir: MHP’liler de Cumhurbaşkanımızı dinlesin! Siyaset

Haber: Kübra TÜRKAN

Seçim ittifakları ile ilgili değerlendirmede bulunan ve de partililerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı karşılamalarını ve de dinlemelerini isteyen MHP İl Başkanı Oğuzhan Demir, “Genel Başkanımız, Bilge Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli Bey’in ‘Önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben’ düsturuyla hareket etmesi, ülkemizi birçok bela ve musibetten kurtarmış, ülkemizin birlik ve beraberliği için her türlü fedakârlık, hiçbir menfaat ve karşılık beklemeden yapmışlardır. Sayın Genel Başkanımızın 15 Temmuz 2016 hain darbe teşebbüsündeki duruşları ile Devletimize ve Cumhurbaşkanımıza verdikleri destek ile Türk Milleti’nin gönlünde taht kurmuştur. Yenikapı ruhuyla başlayan Türk Milleti’nin geleceği ve menfaatleri doğrultusunda başlayan birliktelik Cumhurbaşkanımıza büyük bir destekle devam etmiştir” dedi.

“MHPLİLERDE CUMHURBAŞKANIMIZI HEM KARŞILASIN HEMDE DİNLESİN!”

MHP ve AKP anlaşması ile halkoylamasına götürülen Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi, halkımızın oylarıyla nisan 2017 tarihinde yapılan seçimle kabul edildiğini hatırlatan Başkan Demir, “Yenikapı ruhuyla başlayan bu birliktelik ve uyumlu hareket edebilme bilinci Sayın Genel Başkanımızın 2019 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, Milliyetçi Hareket Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayı göstermeyerek, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı adayı olarak destekleme kararıyla, Türk Siyasi hayatında yeni bir dönem başlatmıştır. Bilge liderimizin Cumhurbaşkanımızı desteklemesi ve bu ittifakın sağlıklı bir şekilde yürümesi, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi tartışmalarına mahal bırakmadan tam manasıyla oturabilmesi maksadıyla bundan sonraki süreçte de Genel Başkanımızın emrettiği şekilde hareket etmek, Partililerimiz ve yönetim kurulumuz açısından töremiz gereği uymak zorunda olunan bir mecburiyettir. Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ İl Başkanlığı olarak, 13 Ocak 2018 tarihinde ilimize teşrif edecek olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı en iyi şekilde karşılamak ve desteklerimizi beyan etmek açısından, tüm partililerimiz ve hemşehrilerimizi Sayın Cumhurbaşkanımızı karşılamaya ve dinlemeye davet ediyoruz” diyerek açıklamasını tamamladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet