AKSA’nın inadı vatandaşı susuz bırakıyor

İl Özel İdaresi toplantısına katılan Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak, AKSA’nın inadı nedeniyle elektriklerin hala kesik olduğunu bu nedenle de vatandaşın içmek için dahi su bulamadığını ifade etti. Irmak, sorunun çözümü için Valilikten ve kurum müdürlerinden yardım istedi.

AKSA’nın inadı vatandaşı susuz bırakıyor Güncel

Haber: Faik AKGÜN

Uzun bir süredir elektrik hizmetlerindeki aksaklıklar nedeniyle Elazığ kamuoyunun tepkisini çeken AKSA, birkaç ay önce de Sivrice Belediyesinin de elektriklerini kesmişti. Elektriklerin kesik olmasından dolayı ilçeye su sağlayan şebeke hattı da çalıştırılamadı ve bu yüzden de Belediye ilçeye su veremiyordu. AKSA’nın o günkü inadı bugüne kadar geldi.  İlçesindeki vatandaşların AKSA’nın inadı nedeniyle hala kesik olan elektriklerden dolayı artık içmek için bile su bulamadığını ifade eden Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak, Elazığ Valiliği tarafından gerçekleştirilen ve Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın başkanlık ettiği 2018 yılının ilk koordinasyon toplantısında destek istedi.

TOPLANTIYA AKSA VE SU DAMGA VURDU

Elazığ Valiliği tarafından, İl Özel İdare Genel Sekreterliği binasında Elazığ il ve ilçe belediye başkanlarının yanı sıra ilimizdeki müdürlüklerinin tamamının katıldığı bir koordinasyon toplantısı düzenlendi. Toplantıya Elazığ valisi Çetin Oktay Kaldırım başkanlık yaptı. Koordinasyon toplantısında açıklamalarda bulunan Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak kelimenin tam anlamıyla toplantıya damga vurdu. Irmak AKSA’nın belediyenin kullanmış olduğu elektriği kesmesi nedeniyle Sivrice’de evlere ve işletmelere su verilemediğini Sivrice’de yaşayan vatandaşların içmek için bile su bulamadığını ifade etti.

“VATANDAŞ İÇMEK İÇİN BİLE BİR BARDAK SU BULAMIYOR”

 Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak yaptığı konuşmada, “Biz ilçemizi susuz bırakmamak için ciddi bir alt yapı çalışması yaparken AKSA ile borcumuzdan dolayı ciddi bir sıkıntı yaşıyoruz.  Bu noktada ben Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüzden, Çalışma Bakanlığımızdan ve diğer kurumlarımızdan ilçe olarak duyarlılık beklediğimizi ifade etmek istiyorum. Şu kış gününde bile AKSA’nın elektrikleri kesmesinden dolayı Sivrice’de yaşayan vatandaşlar içmek  için bile bir bardak su bulamıyorlar. Ben buradan bütün kurumlarımızdan bize insaflı davranmalarını istiyorum.” diyerek AKSA’ya karşı resmi kurumlardan yardım istedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet