Belediyespor’da hazırlıklar devam ediyor

Elaziz Belediyespor Teknik Direktörü Alaattin Tutaş, Antalya kampından Karacabey Birlikspor mücadelesi hazırlıklarına, transfere kadar bir çok konuda gazetemize açıklamalarda bulundu.

Belediyespor’da hazırlıklar devam ediyor Spor

İbrahim KARAKULAK-Özel

TFF 3. Lig 3. Grup’ta mücadele eden Elaziz Belediyespor’da Karacabey Birlikspor karşılaşmasının hazırlıkları sürüyor. Hafta sonunda temsilcimizde Antalya kampını noktalayan ve hafta başından itibaren ligin 18.haftasında Elazığ’da oynanacak olan Karacabey Birlikspor mücadelesinin hazırlıkları başlarken, dün de bu kapsamda çalışmalar devam etti.

BELEDİYESPOR GÜNDE ÇİFT ANTRENMAN YAPIYOR

Bu kapsamda Elaziz Belediyespor’da dün çift antrenman gerçekleştirildi. Teknik Direktör Alaattin Tutaş ve yardımcıları nezaretinde yapılan çalışmanın ilki sabah 10:30’da gerçekleştirildi. Günün ikinci çalışması ise akşam 17:30’da yapıldı. Temsilcimiz antrenmanda taktik ve teknik çalışmaya yer verdi. Bugün yapılacak olan çift antrenmanla Karacabey hazırlıkları yoğun bir şekilde devam edecek.

“GERİDE KALAN KAMPTAN SON DERECE MEMNUNUM”

Ligin ilk yarısında Belediyespor’un başına geçmesiyle birlikte takımını adeta şaha kaldıran Teknik Direktör Alaattin Tutaş, Antalya kampından, Karacabey hazırlıklarına ve transfere kadar bir çok konuda Fırat Gazetesi’ne önemli açıklamalarda bulundu. Antalya’da son derece faydalı bir kamp geçirdiklerinin altını çizen deneyimli çalıştırıcı; “Antalya’daki kamp dönemimizi geçtiğimiz günlerde sonlandırarak ilimize dönmüştük. Antalya gerçekleştirdiğimiz kamp dönemi oldukça verimli geçti. Hazırlık maçlarına da önem verdik. Bu gerçekleştirdiğimiz hazırlık müsabakaları mevcut futbolcularımızın son durumlarını görmek adına önemliydi. Ayrıca takıma yeni katılan futbolcular için de uyum açısından gerekliydi. Ben geride kalan kamptan son derece memnunum. Hafta sonu takıma iki gün izin vermiştik ve ikinci devrenin ilk maçı için hazırlıklara da Elazığ’da başlattık hafta başı itibarıyla.”dedi.

“KARACABEY KARŞISINDA SAHADAN NASIL 3 PUANLA AYRILACAĞIZ BUNUN HESAPLARINI YAPACAĞIZ”

İkinci yarının ilk mücadelesi için hazırlıkların yoğun bir şekilde devam ettiğini de belirten Elaziz Belediyespor Teknik Patronu Alaattin Tutaş; “TFF 3. Lig’in 3. Grubu’nun ikinci devresinin ilk maçını evimizde Karacabey Birlikspor ile yapacağız. Bu maçın hazırlıklarına devam ediyoruz. 21 Ocak tarihine kadar bu hazırlıklarımızı yoğun şekilde sürdüreceğiz. Karacabey karşısında sahadan nasıl 3 puanla ayrılacağız bunun hesaplarını yapacağız. Perşembe gününü çift antrenmanla tamamladık.”ifadelerinde bulundu.

ORTA SAHAYA TRANSFER; “BU BÖLGENİN ALTERNATİF AÇIDAN ZENGİN OLMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ”

Transfer çalışmaları ile ilgili de bilgi veren deneyimli çalıştırıcı Tutaş, orta sahanın ortasına bir futbolcu transfer etmeyi düşündüklerini ve böylece transferi kapatacaklarını dile getirdi. Temsilcimize maliyet getirmeyerek takım uyumunu bozmayacak bir oyuncu alacaklarını kaydeden Alaattin Tutaş, bu bölgenin alternatif olarak da güçlendirilmesi gerekliliğini vurguladı. Tutaş; “Bizim şu anda eksik bir bölgemiz var. Orta sahanın ortası için bir futbolcu transfer etmek istiyoruz. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Rekabet ortamını da o bölgede arttırmak istiyoruz. Bir de hakemlerin yanlış kararlarından ötürü zaman zaman futbolcularımızın cezalı olmasından ötürü eksik kalıyoruz. 3-4 futbolcumuzun aynı anda cezalı duruma düştüğü takdirde eksik kalmama düşüncesinde olduğumuz için de bu bölgenin alternatif açıdan zengin olması gerektiğini düşünüyoruz. Dolayısıyla eksik olduğumuzu düşünüyorum. Orta sahamızı zorlayacak bir adama ihtiyacımız var. Bütçemize uygun, takımın ahengini bozmayacak ve takıma ekstra külfet getirmeyecek bir futbolcuyu bu bölgeye takviye yapmayı hedefliyoruz. Orta sahaya yapacağımız bu takviyeyle de transferi kapatmayı planlıyoruz.”diyerek sözlerini tamamladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet