Demir: Bahçeli’nin kayıtsız, şartsız emrindeyiz!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli son zamanlarda gündemimizi bir hayli meşgul eden seçim ittifakına yönelik beklenen açıklamayı yaptı. Bahçeli, “Cumhurbaşkanı adayı çıkarmayacağız” dedi. Bizde bu gelişmeyi Elazığ MHP teşkilatlarının ve de parti tabanın nasıl karşıladığını MHP İl Başkanı Oğuzhan Demir, “Sayın Genel Başkanımızın emrinin, kayıtsız şartsız arkasındayız teşkilat olarak, tabanda 15 Temmuzda Bahçeli’nin nasıl bir lider olduğunu gördü ve bu anlamda gerçek Ülkücüler gerekeni yapar” dedi.

Demir: Bahçeli’nin kayıtsız, şartsız emrindeyiz! Siyaset

ÖZEL Haber: Kübra TÜRKAN

15 Temmuz’un ardından tabanın konuştuğu ittifaka ilk yeşil ışığı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaktı. Daha önce tabanda ve de parti içinde konuşula seçim ittifakı konusunda gerekli açıklama ilk etapta Bahçeli’den geldi.

“MHP’NİN CUMHURBAŞKANI ADAYI OLMAYACAKTIR”

Bahçeli,  "MHP, Cumhurbaşkanlığı adayı göstermeyecektir. Anayasada beraber hareket ettiğimiz parti ile beraber sonuç almak Türkiye'nin hayrına olacağı inancındayız.  7 Ağustos'ta başlatılan ruha MHP sadıktır. Yenikapı meselesini de iyi anlamak lazımdır. MHP'nin Cumhurbaşkanı adayı yoktur, MHP Genel Başkanı aday olmayacaktır. MHP olursa ittifakla, olmazsa kendi partisi olarak milletvekilliği seçimine girer. Cumhurbaşkanı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleme kararı alır" dedi.

“BAHÇELİ’NİN SÖZÜNÜN ÜZERİNE SÖZ SÖYLEMEYİZ”

Bizlerde Bahçeli’nin bu açıklaması yerelde nasıl karşılık buldu? Sorusuna MHP İl Başkanı Oğuzhan Demir’e yönelttik. Başkan Demir, “ Genel Başkanımızı Sayın Devlet Bahçeli, 3 Aralık 2017 tarihinde bu konuyu gündeme getirmişti. Ve cumhur ittifakı üzerinde durmuştu ve o dönemde parti olarak aday çıkarmayacağımızı parti içi toplantımızda ifade etmişti. Teşkilat olarak bizler Sayın Genel Başkanımızın emrinin, kayıtsız şartsız arkasındayız. Biz Genel Başkanımızın sözünün üzerine söz söylemeyiz. Liderimize güvenimiz tam. O söyler bizde üzerimize düşeni yaparız” ifadelerini kullandı.

“GERÇEK ÜLKÜCÜLER, GEREKENİ YAPAR!”

“Tabana gelecek olursak gerçek Ülkücüler, Genel Başkanlarını dinlerler” diyerek açıklamasını sürdüren Başkan Demir, “Milliyetçiler, 15 Temmuz’da Devlet Bahçeli’nin nasıl güzel durduğunu gördüler. Ülkemiz ve devletin bekası adına nasıl bir devlet adamlığı duruşu sergilediğinin de farkındalar. Bu nedenle Genel Başkanımızın kararına onlarda gereken desteği verirler. Diğer başka partiye geçenlerde zaten bizi bağlamaz. Liderimiz neyi uygun gördüyse biz o noktada ona destek veririz” diyerek görüşlerini noktaladı.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet