“Misafiri otoparkta ağırlamak, Elazığ’a yakışmadı!”

Saadet Partisi İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu ve beraberindekiler İYİ Parti İl Başkanı Abdulvahap Erdem’e nezaket ziyaretinde bulundular. Ziyaret sırasında Başkan Erdem, “Genel Başkanımızı PTT Meydanında karşılamak istedik. Ancak Vali Çetin Oktay Kaldırım’dan programdan 15 gün önce randevu aldığımız halde randevumuza bir geri dönüş olmadı. Bu nedenle programı partimizin yanındaki otopark alanında yapmak zorunda kaldık” dedi. Bunun üzerine Başkan Hacıbekiroğlu’da “İlimize dışarıdan gelen birini yani misafiri otoparkta ağırlamak Elazığ’a yakışmadı” diyerek görüşlerini aktardı.

“Misafiri otoparkta ağırlamak, Elazığ’a yakışmadı!” Siyaset

Haber: Kübra TÜRKAN

Saadet Partisi İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu ve beraberindekiler, İYİ Parti İl Başkanı Abdulvahap Erdem’e nezaket ziyaretinde bulundu.  Bu ziyaret iki partinin genel başkanları arasındaki samimiyet yerele de indirgenmeye başlandı şeklinde yorumlandı.

“SAADET PARTİSİ DEMOKRASİ İLE BÜTÜNLEŞEN BİR PARTİ”

Ziyaret sırasında kısa bir değerlendirme yapan İYİ Parti İl Başkanı Abdulvahap Erdem, “Saadet Partililerin gerçekleştirdiği nezaket ziyaretine teşekkür ederiz. 28 Şubat sürecinde sıkıntılı süreçler atlatırken dik duran iki isim vardı. Biri  Rahmetli Erbakan’dı diğeri de  Genel Başkanımız Akşener’di.O dönemler Erbakan bir çok şeye işaret ederek ülkemiz için reçete yazdı. Bunlar şimdi anlaşılıyor. Saadet Partisi demokrasi ile bütünleşen bir parti. Bunu da düzenli gerçekleştirdiği danışma toplantıları ile gösteriyor” dedi.

“SICAK İLİŞKİLERİMİZ TABANADA YAYILIR UMARIM”

“Ülke meselelerini konuşmaya fırsat bulamıyoruz” diyerek sözlerine başlayan Saadet Partisi İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu,  “Ülke olarak birlik ve beraberliği sağlamadan bir yerlere varamayız. Maalesef İktidar partisi kendisinden olmayan herkesim üzerinde kutuplaştırma oluşturuyor. Kendi yaptıkları işleri eleştirenler olunca da troller iş başına geçiyor ve linç girişimleri başlıyor. Saadet Partisi olarak yerelde tüm siyasi partileri ziyaret ettik. Bizim bu sıcak ilişkilerimiz tabana da yayılır umarım. İstişareler yapacağız. Farklı birçok parti ile birlikte çalıştık.  Çeşitli ittifaklar yaptık. Şu anda ittifak etmediğimiz bir parti varsa o da AK Partidir. Biz bütün partileri kucaklıyoruz. İnşallah AK Parti bunu fark eder ve kutuplaştırmadan vazgeçer.  Sandıktan kim çıkarsa bizim başımızın üzerinde yeri var” ifadelerini kullandı.

“OTOPARKTA DEĞİL, PTT MEYDANINDA AĞIRLAYACAKTIK”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i neden otoparkta ağırladınız? Sorumuzu da yanıtlayan Başkan Erdem, “ Bu programdan 15 gün önce Validen randevu talebimiz oldu. Hâla randevu talebimize bir dönüş olmadı. Bizler PTT Meydanında Genel Başkanımızı ağırlamak istiyorduk. Ve de İlk ziyaretimizi kendisine gerçekleştirecektik. Ama maalesef randevu talebimiz kabul edilmedi. PTT Meydanına hem vatandaşlarımız daha rahat gelecekti hem de trafik ve güvenlik açısından o mekan iyi olacaktı.  Ne yazık ki bu gerekçeyle olmadı. Bizde partimizin yanındaki otoparkta yapmak zorunda kaldık” dedi. Bunun üzerine Başkan Hacıbekiroğlu, “İlimize dışarıdan gelen birini yani misafiri otoparkta ağırlamak Elazığ’a yakışmadı” diyerek görüşlerini aktardı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet