Transferde son durum…

Humam Tariq’in yarın Antalya kampına katılarak Elazığspor’a imzayı atması bekleniyor… Bonservis konusunda Hibernian ile pazarlığını sürdüren bordo-beyazlılar Simon Murray’da sorun yaşarsa, Süper Lig’den yerli bir golcüyü kadrosuna katmaya hazırlanıyor… Temsilcimiz Hırvat bir oyuncuyu deniyor.

Transferde son durum… Spor

İbrahim KARAKULAK

Mevcut kadroda bazı oyuncularla yollarını ayıran ve yeni isimleri kadroya katmayı isteyen Elazığspor, devre arası transfer döneminin kapanmasına kadar kadrosuna takviyelerde bulunmak istiyor. Bu konuda bir çok oyuncu ile görüşen bordo-beyazlılar bazı isimleri de transfer edecek.

YARIN İMZAYI ATMASI BEKLENİYOR

Teknik kapasitesi, sürati ve fırsatçılığı ile tanınan, ülkesinde Messi lakabıyla anılan Humam Tariq, bordo-beyazlı formayı giymeye çok yakın. Bu futbolcu ile görüşmeler neticesinde prensip anlaşması sağlayan temsilcimiz, yarın Iraklıyı Antalya kampına getirecek. Bu ilde sağlık kontrolünden geçecek olan Humam Tariq’in, gerçekleştirilecek olan son görüşmenin ardından resmi imzayı atması bekleniyor. İmzanın ardından bu futbolcunun Elazığspor ile birlikte çalışmalara başlayacağı da öğrenildi.

BONSERVİS SORUNU SÜRÜYOR

Öte yandan forvet bölgesine de kaliteli bir yabancı katmak isteyen Elazığspor’da Simon Murray transferinin gerçekleştirilmesi bekleniyor ancak bu takviyede en büyük sorun bonservis sıkıntısı. Yaklaşık 1 buçuk yıl daha İskoçya’nın Hibernian FC kulübü ile sözleşmesi bulunan Murray için bordo-beyazlıların bu kulüple olan görüşmeleri devam ediyor. Eğer Hibernian kulübü ile görüşmeler olumlu neticelenirse, Murray’ın da Antalya kampına katılabileceği dile getiriliyor.

MURRAY’IN ALTERNATİFİ SÜPER LİG’DEN BİR GOLCÜ

Elazığspor Murray’dan sonuç alamazsa, forvet bölgesi için görüştüğü alternatif oyuncuları da elinde tutuyor. 25 yaşındaki İskoç golcüden sonuç alınamadığı takdirde bu mevki için yerli bir futbolcunun transfer edilebileceği kaydedildi. Bu konuda da ismi sır gibi saklanan ve Süper Lig’de forma giyen santrafor ile temaslar sürüyor. Her türlü ihtimali düşündüğü belirtilen transfer komitesinin bu oyuncuyu da bitirme aşamasına geldiği öğrenildi.

HIRVAT DENEMEDE

Öte yandan bordo-beyazlıların Hırvat oyuncu Dominik Mihaljevic’i denemeye aldı. Takımla birlikte idmanlara çıkmaya başladığı da dile getirilirken, eğer bu oyuncu beğenilirse ikinci yarıdan itibaren bordo-beyazlı formayı giyeceği de ifade edildi.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet