İlimizde askeri araç devrildi: 1 şehit, 1 yaralı

Elazığ'da bir askeri aracın devrilmesi sonucu 1 asker şehit oldu, 1 asker yaralandı.

İlimizde askeri araç devrildi: 1 şehit, 1 yaralı Güncel

Kaza, Karakoçan ilçesi ile Bingöl arasında meydana geldi. Alınan bilgiye göre askeri araç devrildi. Kazada 1 uzman çavuş olay yerinde şehit oldu, 1 asker yaralandı.
Yaralı asker hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.Kazada 33 yaşındaki Elazığlı hemşerimiz Uzman Çavuş Faruk Barut şehit oldu. Şehidimizin Abdullahpaşa Mahallesi'ndeki ailesine acı haber verildi.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Olayla ilgili Bingöl Valiliği'nden yazılı bir açıklama yapıldı. Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.  23.11.2017 günü İzmir ilinden Bingöl-Muş-Van illerine tertip edilen ve 23.11.2017 günü saat 18:40 sıralarında Elazığ KTM’den Bingöl istikametine hareket eden(15) adet kirpi aracın yakın emniyeti kapsamında görevlendirilen Elazığ J.Komd.Tb.K.lığı emrinde görevli 23 JAA 100 plakalı Ünimog araç (Milkar karıştırma/körleştirme sistemi monteli) (Konvoyun emniyeti kapsamında toplam 2 Kobra TTZA 2 Milkar sistemi kurulu Ünimog araç görevlendirilmiştir) Elazığ-Karakoçan-Kuruca Geçidi Yenikaya yol ayrımı bölgesine geldiğinde (37 SFD 05977-13079) havanın yağışlı ve yolun kaygan olması nedeniyle kaza yapmıştır. Kazada araç sürücüsü J.Uzm.Çvş. Faruk Barut (Sicili Nu:2007-569, İhsan ve Süheyle oğlu, Elazığ 1984 d.lu, Elazığ-Merkez-Hankendi Nf.Kyt, Bekar, Elazığ J.komd. Tb. K.lığı emrinde zırhlı araç şoförü olarak görevli Apdullahpaşa Mah. 252. 24/4 Merkez/Elazığ adresinde ikamet eder) olay yerinde şehit olmuş ve MİLKAR personeli J. Uzm. Çvş Selim AK (Sicil Nu, 208-182. Basri ve Ayşe oğlu Gülağaç-1987 d.lu, Aksaray-Gülağaç-Demirci Nf. Kyt, Evli 1Çocuklu Elazığ J. Komd. Tb. K.lığı emrinde MEBS vasıtaları işletmeni olarak görevli, Abdullahpaşa Mah. Prof. Dr. Turan Yazgan Cad. 33-G/17 Merkez/Elazığ) yaralı olarak Bingöl Devlet hastanesine sevk edilmiştir. Olayı müteakip, olay yerine Karakoçan İlçesinden (2) ve Bingöl ilinden (3) olmak üzere toplam (5) ambulans, itfaiye ve AFAD ekipleri ile çekici aracı sevk edilmiştir. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet