Ağın Kaymakamı Görevden Uzaklaştırıldı

Ağın ilçesi Kaymakamı Abdullah Özadalı FETÖ soruşturmaları kapsamında görevinden uzaklaştırıldı.

Ağın Kaymakamı Görevden Uzaklaştırıldı Güncel

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, FETÖ soruşturmaları kapsamında 6 Kaymakam görevden uzaklaştırıldı. Görevden uzaklaştırılan Kaymakamlardan biriyse, 15.12.2016 tarihinden itibaren Ağın Kaymakamlık görevini yapan Abdullah Özadalı oldu. İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırılan Kaymakamların görev yeri ve isimleri aşağıdaki gibidir. Elazığ Ağın Kaymakamı A.Ö Giresun Alucra Kaymakamı A.A Amasya Göynücek Kaymakamı H.D Van Vali Yardımcısı A.B Adıyaman Samsat Kaymakamı Y.Y Kastamonu Kaymakam adayı H.G

ABDULLAH ÖZADALI KİMDİR?

Abdullah ÖZADALI 1983 yılında Adıyaman’ın Kahta ilçesinde doğdu. İlkokulu Adıyaman’da, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Üniversite tahsilini; 2001 yılında kazandığı, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nin İşletme Bölümünden 2006 yılında mezun olarak tamamladı. 2008 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu’nda Bakanlık İş Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladı. 2009 yılında açılan Kaymakamlık Sınavını kazanarak, Adıyaman Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı.

Eskişehir’in Sarıcakaya ve Mihalgazi ilçesi ile Eskişehir İl Özel İdaresi’nde teftiş stajında bulundu. Aydın’ın Germencik ilçesinde kaymakam refikliğini görevinde bulundu. Bilecik’in Yenipazar ilçesi, Çankırı’nın Orta ilçesi ve Nevşehir’in Gülşehir ilçelerinde kaymakam vekilliğinde görev yaptı. 2012-2013 yılları arasında Kapadokya Havalimanı Mülki İdare Amirliği, 2013-2016 tarihlerinde Hafik Kaymakamı görevlerini ifa etti. Dil eğitimi almak ve Amerika Birleşik Devletleri’nin idari yapısını tanımak amacıyla bir yıl süreyle Maryland Eyaleti University Maryland ve Baltimore County’de bulundu. Bu süre içerisinde Birleşmiş Milletler Türkiye Temsilciliği’nde dışişleri stajını tamamladı. Bu staj kapsamında Birleşmiş Milletler’de  yapılan çeşitli toplantılara katıldı. “İç Güvenlik Sektörünün Gözetimi ve Denetimi” konusunda çalışmalar yaparak, bu alanda Kaymakamlık Tezi hazırladı.       

  15.12.2016 tarihinden itibaren Ağın Kaymakamı olarak görev yapmaya başlamıştı. Evli ve bir kız çocuğu babasıdır.
Kaynak:
www.elazigsonhaber.com

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet