Alan: Başbakanın ziyareti beklentileri karşılamadı

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Başbakan Binali Yıldırım’ın STK temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıda, STK ve iş dünyasına söz verilmemesini eleştirerek, “İlimiz için büyük önem arz eden Sayın Başbakanımızın ziyareti STK’lar ve iş dünyasının beklentilerini karşılamamıştır” dedi.

Alan: Başbakanın ziyareti beklentileri karşılamadı Ekonomi

Geçtiğimiz hafta sonu ilimize gelen Başbakan Binali Yıldırım, bir dizi programa katılmış bu programlardan biri de STK temsilcilerinin katıldığı toplantı olmuştu. Toplantıda Başbakan Yıldırım konuşmasının ardından salondan ayrılırken, STK temsilcilerine ise herhangi bir söz hakkı verilmemişti. Konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapan ETSO Başkanı İdris Alan,“Sayın Başbakanımızın Elazığ ziyareti ilimiz adına heyecanla karşılanmış ve hafta içerisinde tüm STK’larımız hummalı bir çalışma yaparak temsil ettikleri kitlenin ve ilimizin beklentilerini Sayın Başbakanımıza iletmenin çalışmasını yapmışlardır. Bu konuda AK Parti İl Teşkilatımızın öncülüğünde hafta içerisinde STK temsilcileriyle üç kez bir araya gelinmiş sorunlar konusunda istişarelerde bulunulmuştur. İş dünyamız ve STK temsilcilerimiz beklentilerini dile getirmek için söz verilmesini beklerken program Sayın Valimizin teşekkür konuşması ve Sayın Başbakanımızın genel ülke değerlendirmesi ve Elazığ’a yapılan çalışmaları özetlemesiyle sona ermiş ve STK temsilcilerimiz bu kez ellerindeki dosyayı Sayın Başbakanımıza vermenin telaşına düşmüşlerdir. Organizasyonu yapan Ak Parti il teşkilatımızın STK’lar adına belirlenecek bir sözcüye en azından tespit edilen beklentileri dile getirme fırsatı vermesi bugün bu konular yerine daha farklı değerlendirmeler yapmamıza vesile olacaktı. Maalesef büyük umut ve heyecanla beklenen program iş dünyası ve STK’lar adına hüsranla sonuçlanmıştır.”açıklamasında bulundu.

’10-15 GÜN İÇERİSİNDE AÇIKLAMA YAPILACAK’

Açıklamanın devamında ise Başbakan Binali Yıldırım ile kısa bir sohbet gerçekleştirdiğini ve bu sohbet esnasında Başbakan’ın Cazibe Merkezleri Programı’na ilişkin 10-15 gün içerisinde bir açıklama yapılacağını ifade ettiğini belirten Alan, “Sayın Başbakanımızla yemek esnasında kısa sohbetimizde Cazibe Merkezleri Programı’na müracaat eden firmaların akıbetini sorma fırsatı buldum. Kendilerinin ifadesiyle 10-15 gün içerisinde bir açıklama yapılacağı yönünde olmuştur.” ifadelerine yer verdi. (Bülten)

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet