Uzun: İşçiler masa başında değil, sahada olmalı!

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Şube Başkanı Hasan Uzun, İşçiyi masa başından ziyade sahaya çekebilecek politikalar ile İlgili çalışmalar yapıldığında Türkiye'de üretimin ciddi şekilde artacağını ve büyümede etkisi olacağını düşündüğünü belirtti.

Uzun: İşçiler masa başında değil, sahada olmalı! Ekonomi

'diriliş ekonomisi' için formül önerisinde bulunan MÜSİAD Başkanı Hasan Uzun, “İmalat yani üretim diyoruz. İkincisi yatırım ortamını iyileştirme ve kolaylaştırmanın sağlanması sonunda da ihracat diyoruz. Yani imalat, yatırım, ihracatı iyi bir formül olarak özellikle kamuoyuna duyuruyoruz. Türkiye yatırım ortamı açısından dünya liginde 80. Sırada. Bunun üst sıralara çıkması lazım ki aynı zamanda yurt dışından da yatırımın önünün açılması lazım. Yurt içinde yatırım açısından özellikle cazibe merkezi programı var. Bu programın bir an evvel faaliyete geçmesi gerekiyor ki şu anda yatırım yapmayı isteyen bir sürü insanımız var. Bunlar imalatı ve üretimi artırıcı unsurlar"  dedi.

‘İŞSİZLERİN İŞ BEĞENMEME SORUNU VAR!’

Uzun, ülkedeki işadamları kalifiye işçi bulmakta güçlük çekerken, işsizlerin iş beğenmeme gibi birtakım alışkanlıkları olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti: "Yatırımla ilgili özellikle işadamının kalifiye işçi konusundaki ihtiyaçlarını gidermemiz lazım. Çünkü işçiler arasında iş beğenmeme alışkanlığı var. Sanayici olarak baktığımızda diyoruz ki işçisizlik gibi bir sorun var. İşçiyi masa başından ziyade sahaya çekebilecek politikalar yaptığımızda Türkiye'de üretimin ciddi şekilde artacağını ve büyümede etkisi olacağını düşünüyoruz” diyerek açıklamasını tamamladı. (Bülten)

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet