Gençler fikirlerini buraya yazıyor

Saadet Partisi Elazığ İl Gençlik Kolları tarafından üniversite girişine açılan fikir duvarı gençlerden yoğun ilgi görüyor

Gençler fikirlerini buraya yazıyor Siyaset

Özel Haber: Faik AKGÜN

Saadet Partisi Elazığ İl Gençlik Kolları tarafından Fırat Üniversitesi girişine gerilen ve adına fikir duvarı denilen brandalara gençler adeta içlerini döküyorlar. İş kaygısından tutunda ülkenin iç ve dış politikasına kadar geniş bir yelpazede gençler fikirlerini bu duvara yazıyorlar.

‘BU ÇALIŞMA GENÇLERİMİZİN FİKİRLERİNİ VE DÜŞÜNCELERİNİ OKUMAK ADINA YAPILMIŞ BİR ÇALIŞMADIR’

Gençlerin fikrine önem verdiklerini ve bu çalışmayı gençlerin ne düşündüğünü öğrenmek için yaptıklarını ifade eden Saadet Partisi Elazığ İl Kadın Gençlik Kolları Başkanı Züleyha Bahçecioğlu,  başlatmış oldukları çalışma ile ilgili olarak “Gençlerimize yönelik olarak fikir duvarı çalışmamızı yapıyoruz.  Bu çalışma gençlerimizin fikirlerini ve düşüncelerini okumak adına yapılmış bir çalışmadır. Türkiye’nin birçok noktasında bu çalışma yapıldı. Bizlerde Elazığ’da bu çalışmayı gerçekleştirmek istedik. Bu çalışmayı gerçekleştireceğimiz en iyi yerin üniversite girişi olacağını düşünerek fikir duvarlarımızı Fırat Üniversitesi girişine açtık. Duvarlarımızı her gün yeni bir başlıkla açıyoruz.  Gençlerimiz, o fikir başlığı ile ilgili düşüncelerini ve beklentilerini duvara yazıyorlar.  Bu ayın 28’ine kadar her gün yeni bir başlıkla duvarlarımızı açmaya devam edeceğiz.

‘GENÇLER UMUTSUZ VE MUTSUZLAR’

Fikir duvarı çalışmasına gençlerden çok olumlu tepkiler aldıklarını belirten Bahçecioğlu  gençlerin umutsuz ve mutsuz olduğunu bu mutsuzluklarının ana nedenin ise iş kaygısı olduğunu belirtti.  Bahçecioğlu, “Gençlerimizden çok olumlu tepkiler alıyoruz.   Gençlerimiz bazen fikir başlığı dışında bir şeyler yazmak istiyorlar. Bizden aldıkları izinle istedikleri her şeyi yazabiliyorlar. Sizin aracılığınızla gençlerimizin fikir duvarlarına yazdıklarından tespit ettiğim bir olguyu da kamuoyu ile paylaşmak istiyorum. Gençlerimiz maalesef çok umutsuzlar. Umutsuzluğa kapılmalarının en önemli nedenini ise iş kaygısı oluşturuyor. Bu kaygılarını ve mutsuzluklarını duvarımızda da dile getiriyorlar. Gençlerimizin bu umutsuzluğu ve mutsuzluğunun beni çok üzdüğünü belirtmek istiyorum” diyerek açıklamalarını sonlandırdı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet