BYEGM’den medya mensuplarına “göç ve mültecilik” semineri

Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM)’nin “Basın Mensupları için Göç Terminolojisi ve Mülteci Konularında Bilgi ve Farkındalık Arttırma” projesi kapsamında, 5 hafta süreyle Antalya’da basın mensuplarına yönelik bilgilendirme ve eğitim seminerleri verilecek.

BYEGM’den medya mensuplarına “göç ve mültecilik” semineri Güncel

Medyada mülteci algısının doğru biçimlendirilmesi ve göç yönetimi konusunda doğru terminoloji kullanımının yansıra doğru haber yapımının önemine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen seminerlerin birincisi 20-22 Ekim tarihleri arasında Antalya’da yapılacak. Diyarbakır Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğünün organizasyonuyla seminerin ilk etabına Malatya ve Elazığ’dan yerel gazete çalışanları, yerel radyo ve televizyon yetkilileri ile ulusal medya temsilcileri davet edildi.

ASLAN’DA SEMİNERDE OLACAK!

Seminere gazetemizden;  Gazetemiz Ortaklarından ve de aynı zamanda Sorumlu Yazı İşleri Müdürümüz  olan Deniz Aslan’da katılacak. Aslan,  böylesi bilgilendirici seminerler sayesinde yerel medya çalışanlarının bilgi birikiminin daha da artacağına dikkat çekerek organizasyonda emeği geçenlere şimdiden teşekkürlerini sundu. Seminerin güzel ve son derece verimli geçmesini temenni etti.  (Bülten)

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet