Devlet Tiyatroları perdeyi açıyor

Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezinin tadilatta olması dolayısıyla oynanamayan Devlet Tiyatroları oyunları 1.5 yıl aradan sonra nihayet “Lysistrata” adlı oyunla perdelerini yeniden açacak.

Devlet Tiyatroları perdeyi açıyor Kültür-Sanat

Haber: Songül DURSUN

Oyunculuğunu Filiz Demiralp, Begüm Atak, Filiz Uysal, Göksu Girişken, Neyra Karaböcü’nün yaptığı oyunun yazarı Aristofanes… Yönetmenliğini Barış Erdenk, Çevirmenliğini Sabahattin Eyüboğlu, Azra Erhat yaptığı tek perdelik oyun 24-25 ekim tarihinde saat 20.00’da Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezinde sergilenecek. Yaklaşık 1 saat 25 dakika sürecek olan 13 yaş ve üzeri seyircilerin izlemesi tavsiye ediliyor “Lysistrata” nın konusu ise kısaca şöyle:

BÜTÜN İSTEDİKLERİ SAVAŞSIZ BİR DÜNYA

M.Ö. 490-478 yılları arasındaki Yunan-Pers Savaşları’ndan sonra, Yunanistan’ın iki büyük gücü olan Atina ve Sparta arasındaki iktidar mücadelesi ile artan gerilim, M.Ö. 411’de savaşa dönüşür. Yıkımdan ve ölümden başka bir şey getirmeyen savaşa karşı, kadınlar Lysistrata’nın liderliğinde örgütlenir. Bütün istedikleri savaşsız, kansız bir dünyadır ve erkeklerini barışa zorlamak için her türlü yolu deneyeceklerdir. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet