Beklenen haber Dubai’den geldi!

Yatırım yapılması için geçtiğimiz yaz boyunca birçok iş adamı Valilik, Belediye ve STK’lar tarafından İlimize davet edilmişti. İlin yatırım olanaklarını değerlendiren iş adamlarından şimdilik bir ses çıkmazken Elazığlının beklediği yatırım haberi Dubaili iş adamlarından geldi. Dubaili Armada Holding’in Elazığ'a yatırım yapma kararı aldığı bildirildi.

Beklenen haber Dubai’den geldi! Güncel

Haber: Songül DURSUN
Cazibe Merkezi Programı’nın açıklanmasıyla birlikte İlimize yapılacak yatırımlar konusunda sıcak gelişmeler yaşanmaya başlanmıştı. Aradan geçen zamana rağmen birçok iş adamı yatırım sözü verirken, siyasiler ve STK’lar da 2017 bitmeden İlimize yatırım geleceğini açıklamıştı. Ancak yatırım sözü veren Türk iş adamları bu süreçte sessiz kalırken, Elazığ halkının beklediği haber Dubaili iş adamlarından geldi. Armada Holding’in sahibi Mohammad Rahif Hakmi, Firma CEO’su Jamal Abdalla, Firma Varlık ve Fon Müdürü Ehab Albakri, Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın daveti üzerine temmuz ayı içerisinde Elazığ'a gelmiş ve yatırım olanaklarını incelemişti. Dubaili yatırımcılar Sivrice, Keban ve Harput’ta incelemelerde bulunmuş ve yatırım yapmak için araştırma yapmışlardı. İncelemelerin ardından dünyanın birçok yerinde önemli yatırımları olan Dubaili Armada Holding ilimize yatırım yapma kararı aldı.

3 BİN DÖNÜM ARAZİ İSTEDİLER

Armada Holding’in Elazığ Valiliği’nden yatırım yapmak için Malatya yolunda 3 bin dönümlük arsa istediği de ifade edildi. Şirketin bu arazide adeta küçük bir Dubai kuracağı belirtildi. İş adamlarının bu arazi üzerinde turistik alanlar, rezidanslar, oteller, sağlık tesisleri yapmayı planladıkları da öğrenildi. Yatırımcıların Malatya yolu dışında bir ilçe için de yatırım yapma planlarının olduğu kaydedildi. 
 

YATIRIM OLANAKLARI DUBAİ’DE ANLATILACAK

ELHARKAV İkinci  Başkanı Av. Burak Soylu, Elazığ İli, Harput Kültür Eğitim Sanat Tarih Turizm Ve Araştırma Vakfı (ELHARKAV), Elazığ Valiliği ve Fırat Kalkınma Ajansının, Dubai’de düzenlenen 2017-2018 Travel Market de stant yerleri alınmasıyla ilgili ortak yürüttüğü çalışmaların tamamlandığını açıkladı. Ortadoğu'da iş potansiyelini açığa çıkaran pazar, uluslararası seyahat ve turizm  için önemli bir yer tutuyor. Böylece dünyanın dört bir yanından turizm destinasyonları, çeşitli konaklama seçenekleri, nefes kesici turizm cazibe merkezleri, seyahat teknolojisi ve önemli hava yolu rotalarının sergilendiği Travel Market’de ilimiz de yer almış olacak. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet