Yazarımız anlamlı şölende

Van’ın Erciş ilçesi kaymakamlığın öncülüğünde ‘Ercişli Emrah’tan Erzurumlu Emrah’a Kültür Sanat ve Şiir Şöleni’ gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen şölene gazetemiz köşe yazarlarından Muhammet Yalçın Azizoğlu’da davetli olarak katıldı.

Yazarımız anlamlı şölende Kültür-Sanat

Haber: Songül DURSUN

Ercişli Şair Gökmen Sakin’in organizesinde Kaymakamlık Konferans Salonu’nda düzenlenen şölende konuşmalarla birlikte yurdun dört bir köşesinden gelen şair ve ozanlar, Ercişli Emrah ile Erzurumlu Emrah’ın şiir ve türkülerini seslendirdiler. Şölenin sonunda emeği geçen akademisyen, şair ve yazarlara plaket takdim edildi.

 Van'ın Erciş ilçesinde yaşayıp vefat eden Ercişli Emrah ile Tokat'ın Niksar ilçesine yerleşip burada vefat eden Erzurumlu Emrah'ın torunlarının, asırlar sonra bir araya geldiği şölene davetli olarak katılan yazarımız  Muhammet Yalçın Azizoğlu şölen ile ilgili duygu ve düşüncelerini şu şekilde aktardı.

“ŞEHİRLERARASI BİR KÖPRÜ GÖREVİ GÖRÜYOR”

“Doğu Anadolu’nun birçok ilinde kültürel etkinlikler ya yapılmıyor ya da çok az yapılıyor. Erciş’te bu etkinliğin daveti gelince hem kendi adıma hem de bir ilçede bu denli bir etkinliğin yapılmasından onur duydum. Etkinliğe davet edilen üstatlarla aynı karede olmak ayrı bir heyecan yaratmıştır. Erciş halkının ve kurum yöneticilerinin içten samimiyeti, etkinliğe sahip çıkması bizim ayrı bir mutluluk yaşamamıza vesile olmuştur. Bu yapılan etkinlik şehirlerarası, insanlar ve kültürler arasına kurulan bir köprü görevi görmüştür. Bu köprüde bir tuğla olabildiysek bizim için büyük bir onurdur. Bu etkinlikler doğunun olumsuz imajını olumluya çevirmek için büyük fırsatlar barındırıyor içinde. Diğer ilçelerimiz hatta şehirlerimizin örnek alması, yöneticilerimizin, STK ların kültürel etkinlikleri yapma konusunda emek sarf etmesi gerektiği kanaatindeyim. Çünkü bu etkinlikler ayrıştırıcı değil, bilakis kültürleri birleştirici fonksiyonları barındırıyor. Binlerce kilometre öteden gelip halk ile bütünleşen ülkemizin üst düzey yazar şair akademisyenlerin amacı ülkemizin yöremizin kültürüne katkı sunmak genç kuşakların yozlaşmasının önüne geçmek geçmişte kültür dünyasında hizmetleri olan değerlerimiz ile genç kuşaklar arasında köprü kurmaktır.”

“İçinde bulunduğu coğrafyaların kaderini değiştirmek için tüm varlığı ile mücadele eden başta Erciş Kaymakamı Sayın Mehmet Şirin Yaşar Bey’i özverileri , konukseverliği, Erciş kültür hayatı ve orada yaşayan insanların refahı için yaptığı fedakarca çalışmalar için etkinliğin organizatörlüğünü üstlenen Şair Gökmen Sakin Bey’e geçmişten şimdiye kadar yaptığı harikulade çalışmalar ve konukların memnuniyeti için bir nefer gibi çalışıp ilgilenmesi için, sonra Erciş halkı, kurum müdürleri, kurum çalışanlarına en içten teşekkürlerini sunuyorum. Erciş Star FM ve Eciş basınına göstermiş oldukları ilgi için teşekkür ediyorum”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet