Goncalar Solmasın Derneğinden örnek davranış!

Goncalar Solmasın Derneğinden eğitime büyük katkı. Geçtiğimiz günlerde İlimizde açılan Kitap Fuarında stant kuran Goncalar Solmasın Derneği satışını gerçekleştirdiği kitapların gelirleriyle ihtiyacı olan çocuklara kitap seti oluşturdu.

Goncalar Solmasın Derneğinden örnek davranış! Güncel

Özel Haber: Erhan Dabak

2006 yılında kurularak 23 bin çocuğa ulaşan 25’i aşkın üniversitede seminerler veren Goncalar Solmasın Derneği bir ilke imza atarak Kitap Fuarında; kitap satışlarından elde edilen gelirlerle ihtiyaç sahibi öğrencilere kitap seti oluşturdu. Bu örnek davranışın ardından gazetemize özel açıklamalarda bulunan Goncalar Solmasın Dernek Başkanı Hacı Ormanoğlu, “Dernek olarak eğitimle ilgili çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürmekteyiz. Goncalar Solmasın Derneği adına iki kitabımızı da İlimiz kitap fuarında satışa sunduk. Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Başkanlığından onaylanan 5.baskısı yapılan ‘Ben Onları Çok Sevdim’  kitabımızla yine dernek bünyesinde ikinci baskısı yapılan ‘Goncalar Solmasın’ kitabımızı kitapseverlere ulaştırdık ” dedi.

‘ÖĞRENCİLERİN İHTİYAÇLARINI DÜŞÜNÜYORUZ!’

10 gün süresince Kitap Fuarında olduklarını ifade eden Dernek Başkanı Ormanoğlu, “Standımızı ziyaret eden vatandaşlar,  25 TL vererek iki kitap alarak ihtiyaç sahibi öğrenciler için kitap seti oluşturmamıza katkı sundular.  Öğrencilere kavuşturacak olduğumuz setin içerisinde 4 çeşit eser, 3 çeşit boya, diş macunu ve fırçası hatta öğrencinin çorabına varıncaya kadar ihtiyaç duyacağı malzemeler bulunmaktadır. Dernek olarak bir fedakarlık yaparak hayırseverlere örnek olmak istedik. Bizler ayrıca Dernek olarak ülkemizin büyük firmalarına seminerler veriyoruz. İşletmelere vermiş olduğumuz seminerlerin karşılığında firmalardan çeşitli desteklerde alarak bu yardımları ihtiyaç sahibi öğrencilerimizle buluşturuyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet