Proje hazır değil, İhale yapılmadı, YIKIM BAŞLADI!

Yeni stadyum konusunda skandal mı yaşanıyor? Yeni stadyumda henüz proje tamamlanmamasına ve ihale yapılmamasına rağmen yıkım çalışmalarının başlatılması, kafalarda soru işaretlerine neden oldu.

Proje hazır değil, İhale yapılmadı, YIKIM BAŞLADI! Spor

İbrahim KARAKULAK/Özel

Yapımı yıllarca adeta yılan hikâyesine dönen yeni stadyum konusunda Nisan ayında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sedat Acar kale arkası tribününe sembolik olarak ilk kazmayı vurmuş ve bu gelişmenin ardından çeşitli spekülasyonlar gündeme gelmişti. Ortada somut bir durum yokken ilk kazmanın vurulması Elazığlıların kafasında çeşitli soru işaretlerine neden olmuş, bu gelişme bazı vatandaşlar tarafından samimi bulunmamış,  inandırıcı gelmemişti.

İHALE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ KAYNAKLARI; “PROJE TAMAMLANMADI!”

Geçtiğimiz gün ise yeni stadyum konusunda somut adım atıldı. İş makineleri ile kale arkası tribününün yıkımına başlandı ancak bu gelişme de çeşitli soruları beraberinde getirdi.  İhale Şube Müdürlüğü’ne yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre Elazığ’a yapımı düşünülen yeni stadyumun projesi henüz tamamlanmadı. Ayrıca ihalesi de yapılmayan yeni stadyumun henüz projesinin bitmemesine rağmen nasıl olup da yıkım çalışmalarının start aldığı sorulmaya başlandı. Yıkım çalışmalarının gerçekleştirildiği stadyum inşaat alanında bilgilendirme tabelasının olmamasıyla birlikte, yatırım programına alındığı belirtilen ve yıkım çalışmaları bitene kadar projesinin tamamlanacağı ve ihaleye çıkartılacağı dile getirilen yeni stadyum konusunda kamuoyunda daha bir çok spekülasyonun gündeme gelebileceği tahmin ediliyor. Gelişmelerin ardından yetkililerden bir açıklamanın yapılıp yapılmayacağı merakla bekleniyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet