Kadın Meclisinden kız öğrencilere eğitim desteği

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü dolayısıyla Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından 4 kız çocuğuna ücretsiz kurs eğitimi sağlandı.

Kadın Meclisinden kız öğrencilere eğitim desteği Kadın

Haber: Songül DURSUN

Elazığ Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi çalışmalarına aralıksız devam ediyor. '11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’ dolayısıyla girişimde bulunan konseyin kadın meclisi 4 kız çocuğuna da ücretsiz kurs eğitimi sağladı.

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Gününü kutladığını aktaran Elazığ Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ayşe Keskin; “Bugünün kız çocukları yarının anneleri, siyasetçileri, öğretmenleri, doktorları olarak toplumumuzu inşa edecektir. Bizler de gelecek yüzyılları etkileyecek kişilerin şimdiki çocuklarımızın arasında yetişeceğini biliyoruz. Bu nedenle kadın meclisi olarak kız çocuklarımızın eğitimine katkıda bulunan güzel bir faaliyetle bugünün anlamını gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum. Elazığ Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü vesilesiyle şehrimizde yaşayan 4 kız öğrencimizin eğitimlerini desteklemek amacıyla kapılarını çaldığımız Dahi Adam Kurs Merkezi ile Bahçelievler Kurs Merkezi’ne talebimizi ilettik. Kurs merkezi yetkilileri bir yıl süre ile bu 4 kız öğrencimizin eğitimlerine destek talebimizi kabul ederek ücretsiz olarak kız çocuklarımızın eğitimlerine destekte bulunacaklardır. Kadın Meclisi olarak bizler de eğitimlerine destek olduğumuz öğrencilerimizin ve ailelerinin mutluluğunu paylaşıyoruz. Destek olan kurs merkezi yetkililerine özverili tavırlarından dolayı şükranlarımızı sunuyoruz” İfadelerinde bulundu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet