Mahallenin çilesi bitmiyor

Daha önce yapılan alt geçit çalışmaları nedeniyle zor günler geçiren Rüstempaşa Mahallesi şimdi de uyuşturucu bağımlılarının yuvası haline geldi.

Mahallenin çilesi bitmiyor Güncel

Özel Haber: Sami ÖZER

Rüstempaşa Mahallesi Şeyh Şamil Bulvarındaki esnafların sıkıntıları bitmek bilmiyor. Yapılan viyadük sonucunda caddenin elektriklerinin olmaması nedeniyle mahalle şu sıralarda adeta uyuşturucu bağımlılarının meskeni haline geldi. Yapılan viyadükten sonra işlerinin bitme noktasını geldiğini ifade eden esnaflar, önceki gece uyuşturucu kullanıcılarının saldırısına uğradıklarını ve iki kat daha zarar ettiklerini söylediler.

CADDE AYDINLANSIN İSTİYORLAR

Rüstempaşalıların  yeni sıkıntısı uyuşturucu kullanıcıları… Şeyh Şamil Bulvarında yapılan viyadük nedeniyle caddeyi, aydınlatan hiçbir sokak lambası kalmadı. Gecenin çökmesiyle zifiri karanlığa dönen cadde, baliciler, hapçılar ve uyuşturucu madde kullananların merkezi haline geldi. Mahalleli, önceki gece karanlığın çökmesiyle, köprü altında uyuşturucu kullanan 10 -15 kişilik grubun dükkân ve arabalara saldırdığın ifade ederek, caddenin bir an önce aydınlatılması gerektiğini belirttiler.

‘AYDINLATILMANIN EN KISA ZAMANDA YAPILMASI GEREKİYOR’

Şeyh Şamil Bulvarının çiçekçisi olarak bilinen esnaf Doğan Aydın, önceki gece yaşanan saldırının kurbanlarından biri. Dükkânının ve arabasının camlarının kırıldığını belirten Aydın, “Burası karanlık olduğundan uyuşturucu madde kullananlar gelip içmişler. Daha sonra sarhoş olduklarında sırayla camlara tekme atmışlar. Sonra benim iş yerime yetişince artık kızmışlar mı bilmiyorum. Parke taşıyla dükkan ve arabamın camını kırmışlar. Bazı araçların da aynalarını kırmışlar. 10 -15 kişilik bir gurupmuş. Burada viyadük yapıldığından aydınlatma da yok. Akşam çökünce zifiri karanlık oluyor. Aydınlatma konusunda hiçbir önlem alınmış değil. Baleciler, hapçılar buraları mekan bellemiş durumda. Viyadük yapıldığında, zaten her gün zarar ediyorduk. Bu da resmen belimizi büktü. Hem arabamın hem de dükkânımın camları indirilmiş durumda.  2 bin 500 lira kadar masrafımız oldu. Aydınlatmanın en kısa zamanda yapılması gerekiyor” açıklamalarında bulundu.

‘BURADA BİRİ ÖLDÜRÜLÜRSE, SABAH FARK EDİLİR’

Abdulvesah Aydın ise,  “Bu mahallede karanlıktan yararlanan baleciler, tinerciler ve hapçılar dün gece burada bir şeyler içmişler. Sonra etrafa saldırmaya başlamışlar. Boydan boya camları tekmeleyerek, bizim dükkana kadar gelmişler. Diğer dükkanların camları kalın olduğundan, kırılmamış. Zaten bizim camımıza da taşla vurmuşlar. Buranın bir an önce aydınlatılması gerekiyor. Bir de biz adamları kovarlarken, polis de vardı. Ama hiçbiri ne sirenlerini açmıştı ne de ikazlarda bulundular. Vatandaşın can güvenliğinden sorumlu  polisler, bizi sadece uzaktan izlediler.  İsteseydiler,  olayı yapanları yakalayabilirlerdi. Açıkçası ben bu durama çok üzüldüm.  Bunu bir vatandaş olarak gözlemledim. Hayal kırıklığına uğradım. Yapılan bu inşaattan ötürü buranın aydınlatması yok. Böyle olmaz ki… Burada biri öldürülse bile sabah fark edilir. Gece en fazla kullanılan yollardan birisi. Buranın en kısa süre aydınlatılması gerekiyor” şeklinde iddialarda bulundu. 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet