Minik Kerem: Allah’tan dilediğim buydu

Engelleri nedeniyle yürüyemeyen 6 yaşındaki minik Kerem, hayalini kurduğu akülü sandalyeye kavuştu. Geçtiğimiz gün haberini yaptığımız minik Kerem akülü sandalye için Elazığ Valisinden yardım istemişti. Adını vermek istemeyen hayırsever iş adamı Vali’den önce hareket ederek, minik Kerem’in hayalini gerçekleştirdi.

Minik Kerem: Allah’tan dilediğim buydu Güncel

Özel Haber: Faik AKGÜN

İcadiye Mahallesi’nde ninesiyle birlikte yaşayan bedensel engelli Kerem Kılıç, engelli olduğu için istediği zaman dışarıya çıkamadığını ninesinin kendisini çocuk arabasında gezdirmek zorunda kaldığını ifade ederek Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’dan tekerlekli sandalye hayalini gerçekleştirmesini istemişti. Kerem dün o hayaline kavuştu.  Mutluluktan adeta konuşamayan Kerem, şunları söyledi; “Vallahi ben herkese çok teşekkür ederim. Allah’tan dilediğim buydu. Çok mutlu oldum. Arabamı çok çok sevdim. Hayırsever iş adamımız çok sağ olsun. Dileğimi yerine getirdi. Allah’tan bunu istemiştim. Buna sahip oldum. Ne söylesem azdır” İfadelerini kullandı.

‘BEN ARADA KÖPRÜ GÖREVİ GÖRÜYORUM’

Elazığ Omurilik Felçliler Derneği Başkanı Ömer Çöteli ise, “Geçen gazetenizde çıkan haberinizden sonra Elazığlı hayırsever bir iş adamımız beni aradı. Gazetede çıkan bir miniğimizin haberini okudum. Akülü bir sandalyeye ihtiyacı varmış. Dedi. Benden de yardım istedi. Biz de kardeşimize yardımcı olduk. Akülü sandalyeyi minik kardeşimize hediye edeceğiz. Ben arada köprü görevi görüyorum. Aracılardan biri olduğum için çok mutluyum. Engelli kardeşimizi sevindirdiğimiz için, ben de kendisi de çok mutlu oldu. Hayırsever iş adamamızdan Allah razı olsun. Fırat gazetesini de çok teşekkür ediyorum” dedi.

‘HABERİNİZDEN SONRA BİRÇOK HAYIRSEVER ARADI’

Haberden sonra hayırsever iş adamlarının adeta yarıştığını ifade eden İcadiye Mahallesi Muhtarı irfan Gözvur, “Sizin haberinizden sonra hayırsever iş adamlarımız yarışıyor adeta. Gördüğünüz gibi bugün kendileri de akülü araba alarak geldiler. Hayırsever iş adamımız ismini vermek istemedi. Hepimiz aracıyız. Allah hayırsever iş adamımızdan çok razı olsun. Çünkü bugün burada büyük bir sevap işledi. Minik kardeşimizin mutluluğunu görmeye değerdi. Sizin yapmış olduğunuz habere ben şahsım olarak, çok memnun oldum.  Haberinizden kısa bir süre sonra, birçok hayırsever beni aradı. İki hayırseverimiz buraya geldi. Biri akülü araba yardımı yaptı. Birisi de para yardımı yapacak. Sizlere ve Fırat gazetesi ailesine çok çok teşekkür ederim” açıklamalarında bulundu.

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet