Amatör kulüplere malzeme dağıtılacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı İle Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen amatör spor haftası etkinlikleri devam ediyor…

Amatör kulüplere malzeme dağıtılacak Spor

Spor Merkezi

Konuyla ilgili Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Şahin Şerifoğulları yazılı bir açıklama yayımladı. Şerifoğulları, amatör sporun toplumların kaynaşması birlik beraberliğinin sağlamlaştırılması sosyal ihtiyaçların karşılanması sağlıklı yaşamın toplumlarda olgun seviyeye gelmesi bakımından çok önemli bir unsur olduğunu ifade etti.  Şerifoğulları, amatör sporu o toplumda yasayan her bireyin mutlaka yaptığını bunun için farkındalık ortamlarının hazır hale getirilmesinin elzem olduğunu belirtti. Federasyon Başkanı Şerifoğulları, ilimizde amatör spor ve sporcuya tesisler kazandırmanın çok önemli olduğunu ifade ederek; “Elazığ’ da amatör spor branşlarında İlimizi, ülke ve ulusal anlamda destekleyen birçok sporcumuz ve bunları destekleyen yöneticilerimiz, velilerimiz ve antrenörlerimizi tebrik ediyoruz. Amatör kulüplerimiz ve sporcularımız için toplumun bütün kurumlarının birlik ve beraberlik içinde destek olmalarını temenni ediyoruz. Bu duygu ve düşünceler ışığında Amatör spora destek olan ve tesisleşme konusunda öncü rol oynayan Gençlik ve Spor Bakanımıza, Elazığ Valimize, Elazığ Milletvekillerimize, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüze teşekkür ediyoruz “ dedi.

Öte yandan Amatör Spor Haftası Etkinlikleri kapsamında yarın hava durumuna göre Gençlik Merkezi Sentetik Saha'da ya da  Yakup Kılıç Spor Salonu'nda saat 14:00 ‘te amatör spor kulüplerine malzeme dağıtımı yapılacağı duyuruldu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet