Altıparmak’tan “DEĞİŞİKLİK” sitemi!

Elazığspor Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak oyuncu değişikliklerini geç yaptığı eleştirilerine cevap verdi. Başarılı çalıştırıcı; “İnsanlar sadece konuşmak için konuşuyor. Eleştiri yapanların çoğuna söylüyorum; ilk önce bu sahanın içerisine girip futbol oynayacaklar ardından eleştiri yapacaklar.” İfadelerinde bulundu. Öte yandan Ahmet Aras oynamayı en sevdiği bölgenin santrafor mevkisi olduğunu kaydetti.

Altıparmak’tan “DEĞİŞİKLİK” sitemi! Spor

İbrahim KARAKULAK

Hafta sonu deplasmanda Ümraniyespor ile zorlu 90 dakikaya çıkacak Elazığspor’da Golcü Oyuncu Ahmet Aras ve Teknik Patron Mehmet Altıparmak açıklamalarda bulundu. İlk olarak konuşan Ahmet Aras; “Geldiğim günden itibaren çok güzel bir atmosfer var. Arkadaşlık, teknik heyet ve yönetim anlamında çok sıcak karşılandık. Bunun da meyvelerini alıyoruz. Uyum sürecini çabuk atlatıp kendimizi göstermeye başladık. Benim mevkim santrafordur. Günümüz futbolunda artık bu değişebiliyor. Çizgide de oynayabiliyorum ancak kendimi rahat hissettiğim en iyi bölge santrafor mevkisidir.”dedi.

“EN BÜYÜK SİLAHIMIZ KONDİSYONUMUZ”

Yeni kurulan bir takım olmasına rağmen zirve yarışına devam eden Elazığspor’da Başarılı Çalıştırıcı Mehmet Altıparmak da Ümraniyespor karşılaşmasının çalışmaklarının iyi gittiğini, hedef takımı haline gelmenin kendileri için artı olacağını ve en büyük silahlarının kondisyon olduğunu dile getirdi. Deneyimli çalıştırıcı; “Son Çaykur Rizespor galibiyetinden sonra büyük moral kazandık. Herkesin kafasındaki soru işaretlerini de gidermiş oldu. Zoru başararak hedefleri büyüttük. Artık daha çok çalışıp hedefimize odaklanmamız gerekiyor. Milli maç araları da bizim için iyi oluyor. Kasım ayında bir Milli maç arası var. Bu arada bir yükleme daha yaparak devre arasını bulacağız inşallah. Şu ana kadar sonuç olarak da futbol olarak da istediğimizi yaptık. Takımımızın gücünü biliyoruz. Rakipten ziyade bizim sahada ne yapacağımız önemli. Sahada elimizden gelen her şeyi yaparak maçtan da 3 puan almayı istiyoruz. Biz baştan beridir hedef takımdık. Bu bizim için artı olacaktır. Çünkü hedef takımı olduğunuz zaman daha dikkatli ve iyi işler yapmanız gerekir. Rakipler tabi ki her anlamda önlem almaya çalışacaktır ancak biz kondisyonumuza çok güveniyoruz. Bundan sonraki maçlarda en büyük silahımız da kondisyonumuz olacaktır.”şeklinde konuştu.

“İNSANLAR SADECE KONUŞMAK İÇİN KONUŞUYOR”

Öte yandan geç oyuncu değişikliği yaptığı eleştirilerini de yanıtsız bırakmayan Mehmet Altıparmak, bir oyuncu kötü oynuyor diye 10. dakikada oyundan çıkartmanın kendisine göre olmadığını dile getirdi. Altıparmak; “İyi giderken neden futbolcu değiştireyim? Zaten ben bir 11’e güvenip sahaya çıkartıyorsam o takıma güvenmek zorundayım. Kötü oynayan tabi ki olacak. Bir oyuncu kötü oynuyor diye 10. dakikada oyundan çıkartmak bana göre değil. İnsanlar sadece konuşmak için konuşuyor. Neden o oyuncuyu aldın ama diğerini almadın diye. Futbolda size göre kötü oynayabilir ama belki de görevini en iyi yapabilen oluyordur. Biz futbolcu psikolojisini düşünmeliyiz. 1 sene bu arkadaşlarımızla gideceğiz. Eleştiriyi yapanların çoğuna söylüyorum; ilk önce bu sahanın içerisine girip futbol oynayacaklar ardından eleştiri yapacaklar. Ben bir takıma güveniyorsa o futbolculara 15 dakika güvenmem ve güvendiğim oyuncularla sonuna kadar giderim.”dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet