10 yılda 100 milyar dolar yatırım

AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan Başbakan Yıldırım, Türkiye'nin önümüzdeki 10 yılda 100 milyar dolarlık yatırım yapacağını söyledi.

10 yılda 100 milyar dolar yatırım Ekonomi

Bölgedeki zorluklara rağmen Türkiye'nin istikrarını koruduğunu belirten Başbakan Binali Yıldırım, Türk ekonomisinin satın alma gücü paritesine göre, dünyanın 13'üncü, Avrupa'nın ise, İspanya'yı geride bırakarak, 5'inci ülkesi haline geldiğini söyledi. AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan Başbakan Yıldırım, hedefin, 2020'de üst gelir grubundaki ülkeler arasına girmek olduğunu vurguladı.

KALKINMA HIZLANACAK

Ekonominin daha da büyütüleceğini, kalkınmanın artırılacağını belirten Yıldırım, "Nihai hedefimiz, ülkemizi terörden tümüyle arındırmak ve her bakımdan güçlü bir hale gelmektir" diye konuştu. Kalkınmanın en önemli bileşeninin yatırım olduğunu dile getiren Yıldırım, Türkiye'nin 15 yıllık öngörüsünün de buna göre şekillendirildiğini aktardı. Önümüzdeki 10 yılda, altyapı, ulaştırma, sağlık teknolojileri alanında 100 milyar doların üzerinde yatırım hedeflediklerini ifade eden Yıldırım, sağlıkta dönüşüm kapsamında da yeni yatırım planları olduğunu, bilgi ve iletişim alanlarında da ciddi yatırımlar, gerçekleştireceklerini kaydetti. (Kaynak:Dünya)

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet