Efsaneden önemli projeler!

Olimpiyat Oyunları’nda önemli derece elde ederek Elazığ ve ülke boks tarihine adını başarıyla yazdıran Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Elemanı Yakup Kılıç, gazetemize açıklamalarda bulundu. Kılıç, ilimizdeki gençleri boksa kazandırmak için çeşitli projeleri hayata geçirmeyi hedefliyor.

Efsaneden önemli projeler! Spor

İbrahim KARAKULAK/Özel

2008 yılında Pekin'de gerçekleştirilen 29. Yaz Olimpiyat Oyunları'nda boks branşında bronz madalya kazanarak Elazığ’ın gururu olan Yakup Kılıç, 2009 yılında sakatlığı nedeniyle veda ettiği ringlere yeni yetenekler kazandırmıştı. İlimizde spor salonuna ismi verilerek yaşatılan, Elazığlı genç boksörlerin örnek aldığı isim Yakup Kılıç artık Elazığ’da genç sporcuların yetişmesi noktasında ön ayak olarak çeşitli sosyal projeler gerçekleştirecek.

“MADDE BAĞIMLISI GENÇLERİ SPORA YÖNLENDİRECEĞİZ”

Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Elemanı Yakup Kılıç, madde bağımlısı gençleri spora yönlendirerek tekrar hayata kazandırmayı hedeflediklerini dile getirirken şu ifadelerde bulundu; “Fırat Üniversitesi Öğretim Elemanı “Bundan sonra şehrimize döndük. Kafamızda birkaç proje var. Elazığ’a elimizden geldiği kadar katkı sağlamaya çalışacağız. Gençlerimize spor faaliyetleri sunmaya çalışacağız. Rektörlüğümüzden bize sonsuz destek var. Biz de bu desteği arkamıza alarak aklımızdaki projeleri hayata geçirmeye çalışacağız.  Elazığ’da kırsal kesimde yetişen çocukların ülke sporuna katkı sunması için çalışacağız. Elazığ’da AMATEM diye bir kuruluş var. Madde bağımlısı gençlerimizi sporla özdeşleştirmeyi istiyoruz. Bu arkadaşlarımızı boksla kaynaştırıp sosyal hayata kazandırmayı hedefliyoruz. Bununla ilgili Sağlık il Müdürlüğü ile irtibat kurup projemizi faaliyete geçireceğiz. Bunun yanında gençlerimizin kahve kültürlerini spor kültürü olarak değiştirmeyi istiyoruz. Gençlerimizi kahvehaneler yerine spor salonlarına yönlendirerek nasıl daha fazla okulda tutabiliriz konusunda çalışmalarda bulunacağız. Bu tür aklımızda olan çalışmaları gerçekleştirerek Elazığ sporuna, Elazığ gençliğine faydalı olmayı amaçlıyoruz.”

“İLİMİZDE ÇOK İYİ SPORCULAR YETİŞİYOR ANCAK SAYISI DÜŞÜK”

Bir çok ilde seminerlere katılan, sporu ve boksu gençlere anlatarak bir çok yeni yeteneği spor dünyasına kazandıran Yakup Kılıç ayrıca ilimizdeki profesyonel boksörlerin sayısının daha da arttırılması gerektiğini vurgulayarak; “Elazığ’da profesyonel sporcu yetişme noktasında potansiyel var ve boksun başında da Cemil Döndü gibi önemli isim bulunuyor. İlimizde çok iyi sporcular yetişiyor ancak sayısı düşük. Bunun sayısını arttırmamız gerekiyor. Genç arkadaşlarımız profesyonel sporcu olabilmek için mücadelelerinden vazgeçmemeli. Sporu hayatlarının her alanına yayıp eğitimleri ile de birleştirmeliler. Bizler de rol model olarak ön plana çıkacağız. Biz bu düşünce ve fikirle sürekli sporcu arkadaşlarımıza ulaştık sorunlarını çözmeye çalışıyorum. Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’ndeyim. Hedefi olan ve istekli olan arkadaşlarımız her zaman yanımıza gelebilirler ve bizler de her zaman kendilerine destek olmaya devam edeceğiz.”şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet