Serdar; “Elazığ bunu çoktan hak etmişti!”

Atatürk Stadyumu’nun yıkımının başlamasının ardından konuşan TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve Ak Parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar; “Belki gecikilmişti ama Elazığ bunu çoktan hak etmişti.”dedi. Milletvekili Serdar ayrıca yeni statta oluşacak showroomların da gelir açısından kulübe verilmesi hususunu ilerleyen aşamada gerçekleştirmiş olacaklarını dile getirdi.

Serdar; “Elazığ bunu çoktan hak etmişti!” Spor

İbrahim KARAKULAK

Uzun yıllardır Elazığlıların hasretle beklediği yeni stadyum konusunda geçtiğimiz gün yeni bir somut adım atılmış ve stadyumun yıkım işlemleri başlamıştı. Konuyla ilgili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve Ak Parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar Kanal Fırat Ana Haber bülteninde önemli açıklamalarda bulundu.

“BU KONUNUN ÜZERİNDE HER ZAMAN DURDUK”

Elazığ milletvekilleri olarak stadyum konusunun her zaman takipçisi olduklarının altını çizen Serdar, yeni stadyumun geciktiğini ancak şartların şimdi oluşabildiğini kaydetti ve;  “Elazığ’da stadyum meselesi uzun süredir Elazığ’ın gündeminde olan bir meseleydi. Biz vekil arkadaşlarımızla göreve başladığımız ilk günden beri bununda Elazığ’ın diğer sorunları gibi hep takipçisi olduk ancak uzun süredir Elazığ’ın gündeminde olmasından dolayı çok speküle edilen bir durum haline geldi. Elazığ’ın gündeminde olan bu konunun üzerinde her zaman durduk. Hatırlarsanız ben katıldığım bir televizyon programında bu stat buraya yapılacak gibi çok net bir ifade kullandım. Belki gecikilmişti ama Elazığ bunu çoktan hak etmişti. Şartlar bugün için gerçekleşti.” ifadelerini kullandı. Milletvekili Serdar ayrıca maçların bitimine doğru sahanında kaydırılmasının söz konusu olabileceğini, sezon bittiğinde sahanın da belli bir miktar yön ve mesafe olarak kaydırılacağını kaydetti.

ELAZIĞSPOR’A GELİR GETİRECEK

Milletvekili Serdar Elazığspor takımı ayakta tutmak için ellerinden geleni yapacaklarını da sözlerine ekleyerek; “Elazığspor Kulübü uzun süredir maddi sıkıntılar yaşıyor. Ben ve arkadaşlarım da hep kulübün yanında olmaya çalıştık.  Gelir oluşturma hususunu da düşündük. Yeni statta oluşacak showroomlarınd gelir açısından kulübe verilmesi konusunu ilerleyen aşamada gerçekleştirmiş olacağız.” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet