"Ruhsal sağlığımıza her yerde özen göstermeliyiz!"

Elazığ Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Hastane Yöneticisi Uzman Doktor Sema Baykara, 10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü dolayısıyla gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Baykara, “Bu yıl 10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Gününün teması İş Yerlerinde Ruh Sağlığı oldu. İnsan sağlığı, sosyal, bedensel ve ruhsal olarak bir bütün ve ruhsal sağlık tüm bu fonksiyonları etkiliyor. Bu nedenle ruhsal sağlığımıza iş yerlerimizde dahil her yerde gereken özeni göstermeliyiz” dedi.

Güncel

Özel Haber: Kübra TÜRKAN

10 Ekim 1992’den beri kutlamakta olduğumuz 10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü dolayısıyla Elazığ Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Hastane Yöneticisi Uzman Doktor Sema Baykara ‘dan mesaj aldıkç Baykara, “İnsan sağlığı sosyal, bedensel ve ruhsal olarak bir bütün,ruhsal sağlık bütün sağlık fonksiyonlarını etkiliyor. İnsanın iyilik halinin korunması için ruhsal sağlık son drece önemi ve bunun muhakkak desteklenmesi gerekiyor” dedi.

‘ÇALIŞANLARIN RUH SAĞLIĞI KESİNLİKLE KORUNMALI’

Bu yıl 10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Gününün temasının İş Yerlerinde Ruh Sağlığı olduğunu ifade eden Baykara, “Çalışan insanların etkili ve verimli olabilmeleri için çalışanların ruh sağlığı yönünden de desteklenmesi gerekmektedir.  Bu nedenle bu temanın belirlenmiş olması son derece isabetli bir karar.  Bizlerin hizmet verdiği insan profili son derece zor. Kurumumuzda hizmet üreten insanlar son derece özveri göstermek zorunda bizlerde çalışanlarımızın hem bedensel hem de ruhsal sağlıklarını düşünmek zorundayız” ifadelerini kullandı.

PERSONELLE İLETİŞİM KANALLARINI AÇIK TUTMAK ÖNEMLİ

Personelin ruh sağlığını korumak adına yaptıkları da kaydeden Baykara,  “Personelin ruh sağlığını korumak adına personelimizle iletişim kanallarımızı açık tutuyoruz. Birlik beraberlik çatısı altında hizmet üretiyoruz. Çalışanlarımızın daha verimli hizmet vermelerini sağlaması açısından bu günün bu tema üzerine kurulmuş olmasını son derece anlamlı buluyorum. Sizin aracılığınız ile de başta hastane çalışanlarımız olmak üzere,  Elazığ’ın, Ülkemizin ve de Dünyanın 10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Gününü kutluyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet