Hentbolda dışarıya sporcu gönderiyoruz

Gençlik Spor Kulübü Hentbol Antrenörü Deniz Aydın Yıldırım, hentbol sporunun Elazığ’da istenilen seviyede olduğunu söyleyerek; “Kastamonu Artsam Koleji’nde 3 tane sporcumuz bulunuyor. Tunceli lige çıktı ve 6 tane sporcumuzu oraya verdik.”ifadelerinde bulundu.

Hentbolda dışarıya sporcu gönderiyoruz Spor

Haber:İbrahim KARAKULAK/Özel

 

Futbol, basketbol ve voleybol kadar olmasa da ülkemizde ve ilimizde oldukça yaygın bir spor branşı olan hentbol, Elazığ’da gelişimini sürdürüyor. Altyapıdaki yetenekli sporcular farklı illere transfer olarak profesyonel sporculuk kariyerlerine start verip spor dünyasında ilimizi temsil ediyorlar.

“KASTAMONU VE TUNCELİ’YE SPORCULAR GÖNDERDİK”

Konuyla ilgili gazetemize özel açıklamalarda bulunan Gençlik Spor Kulübü Hentbol Antrenörü Deniz Aydın Yıldırım, altyapı da yoğun çalışmalarının devam ettiğini kaydetti. Dışarıya sporcu gönderen bir il olduğumuzun da altını çizen Yıldırım, yetenekli sporculara sahip olan bir olduğumuzu kaydetti. Yıldırım; “Bizim şu anda ligde takımımız yok ama altyapı olarak çalışıyoruz. Küçük yaş grupları ile altyapıda bu yönde antrenmanlarımız devam ediyor. Elazığ’da hentbol istenilen seviyede ve noktada. Doğu illeri arasında hentbolda en iyi noktada olan şehirlerinden biriyiz. Hentbolda büyükşehirlerin ardından adını Elazığ yazdırıyor. Dışarıya gönderdiğimiz sporcularımız var ve bu da bizleri son derece gururlandırıyor. Kastamonu Artsam Koleji’nde 3 tane sporcumuz bulunuyor. Tunceli lige çıktı ve 6 tane sporcumuzu oraya verdik. İmkanlar doğrultusunda elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret ediyoruz.”dedi.

“SPOR, ÇOCUKLARIN GELİŞİMİ İÇİN SON DERECE ÖNEMLİDİR”

Sporun çocuklara özgüven sağladığını da dile getiren Antrenör Deniz Aydın Yıldırım, ailelere seslenerek çocuklarını bir spor branşına kayıt ettirmelerini istedi. Yıldırım; “Altyapımızda bir çok yetenekli sporcumuz var. Kırsal kesimden gelen çocuklarımız da var.Hentbol biraz sert ve mücadele isteyen bir spor. Bunun için de çalıştığımız bölge itibarıile uyuşma söz konusu ve yetenek de bu konuda oldukça önemli. Hentbol çocuklarımıza özgüven sağlar. Spor onların gelişimi için son derece önemlidir. Kendi ayakları üzerinde durmaya yardımcı olur. Sporun en önemli özelliklerinden biri de hedefleri olur. Yaşadığı çevreden çıkıp, amaç edinerek hedeflerini büyütür ve kabuğundan çıkmaya çalışır. Ailelerimiz çocuklarını mutlaka bir spor branşına kayıt ettirmeli ve çocuklarımız küçük yaşlardan itibaren spor yapmalı.”ifadelerinde bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet