Engelli minik yardım bekliyor!

Engelleri nedeniyle yürüyemeyen 6 yaşındaki minik Kerem, rüyalarında gördüğü ve en büyük hayali olduğunu ifade ettiği akülü sandalye için Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’dan yardım istedi.

Engelli minik yardım bekliyor! Güncel

 Özel Haber: Faik AKGÜN

 

İcadiye Mahallesi’nde ninesiyle birlikte yaşayan bedensel engelli Kerem Kılıç, engelli olduğu için istediği zaman dışarıya çıkamadığını ifade ederek Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’dan  tekerlekli sandalye hayalini gerçekleştirmesini istedi.  Minik Kerem, “Engelli olduğum için istediğim zaman dışarıya çıkamıyorum. Evde çok fazla oturduğum için canım sıkılıyor. Ben de arkadaşlarım gibi sokağa çıkmak istiyorum. Sokağa çıkmak istediğimde ninem bana yardımcı oluyor. Ancak o da artık çok yaşlandı ve beni gezdirirken yoruluyor. Bir tekerlekli sandalyem olsa istediğim zaman kimseye yük olmadan dışarıya çıkabilirim.” dedi.

‘BÜYÜYÜNCE ÇALIŞIP PARASINI ÖDEYECEĞİM’

 Tekerlekli sandalyenin artık rüyalarına girdiğini ifade eden Kerem, dışarıya çıkamadığı için camdan dışarıda oynayan çocukları izlediğini belirtti. Kerem, “Çok fazla dışarıya çıkamadığım için hiç arkadaşımda yok. Eğer bir tekerlekli sandalyem olursa arkadaşlarım da olacak.  Evde çok sıkıldığımdan camdan sokakta oynayan çocukları izliyorum. Onlar hep sokaktalar oyun oynuyorlar. Bir tekerlekli sandalyemin olmasını çok istiyorum.  Bazen rüyamda tekerlekli sandalyemin olduğunu ve onunla sokakta gezdiğimi görüyorum.  Tekerlekli sandalye benim en büyük hayalimdir. Ninem de artık çok yaşlandı ve beni gezdirirken çok yoruluyor. Paramız olmadığı için tekerlekli sandalyeyi alamıyoruz. Buradan sizin aracılığınızla Vali amcadan yardım istiyorum. Bana bir tekerlekli sandalye alsın. Büyüyünce çalışıp parasını ödeyeceğime söz veriyorum.” ifadelerini kullandı

‘BU HALİ YÜREĞİMİ PARÇALIYOR’

Torunun bakımını üstlenen Fatma Çimtay ise, “Torunum Kerem ile birlikte yaşıyorum. Kerem  bedensel engelli olduğu için dışarıya çıkmak istediği zaman birilerinin muhakkak kendisine destek olması gerekiyor. Elim ayağım tutuğu sürece ona destek olmaya devam edeceğim. Ancak yaşım ilerlediği için Kerem’i artık daha sık sokağa çıkaramıyorum. Bu nedenle Kerem evde sıkılıyor. Ancak kendisini gezdirirken zorlandığımı gördüğü için eskisi kadar dışarıya çıkmak istemiyor. Zamanın büyük bir kısmını camdan sokakta oynayan çocukları izleyerek geçiriyor. Onun bu hali benim yüreğimi parçalıyor. Halbuki bir tekerlekli sandalyesi olmuş olsa rahatlıkla kendi başına bile sokağa çıkabilir. Benim sizin aracılığınızla tıpkı Kerem gibi Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım Bey’den Kerem’in hayalini gerçekleştirmesini istiyorum.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet