MÜSİAD geleneklerini bozmadı

Müstakil Sanayici İş Adamları Derneği (MÜSİAD)Elazığ Şubesi Dost Meclisi toplantısına kaldığı yerden devam ediyor. Toplantının bu haftaki konukları; Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Pirinççi ve Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mustafa Yavuztürk oldu.

MÜSİAD geleneklerini bozmadı Güncel

Toplantının açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Hasan Uzun, Türkiye'nin olduğu gibi MÜSİAD'daki üye adamlarının da çoğunun inşaat sektöründe faaliyet gösterdiğini belirterek bu nedenle Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün düzenlemelerini ve uygulamalarını yakından takip ettiklerini ifade ederek bu toplantımız da üyelerimizin ile istişare ederek sektördeki sıkıntıları konuşacağız ve aynı zamanda Türkiye sanayi teknolojisi bakımından gelişmekte olan ve yaptığı işlerle beğeni alan bir pazar haline geliyor. Birçok sayıda ve farklı kulvarlardaki firmaların üretim ve dağıtım alanı olarak ülkemizi seçmelerinden de sanayi teknolojimizin ciddi bir biçimde büyüdüğünü görmekteyiz. Bunun yanında bizim de milli üretimimizi arttırmamız ve ihracat anlamında diğer ülkelere nazaran fark oluşturmamız şart" dedi.

‘2017 YILINDA 4 İŞLETMEYE 131 BİN TL. CEZA KESİLDİ’

Riskli yapıların varlığına dikkat çeken Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Pirinçci, riskli yapılarla ilgili iş ve işlemlerin yürütülmesi için Elazığ Belediyesinin geçici olarak yetkilendirildiğini ifade etti.

Çevre Müdürlüğünün çevreye olumsuz etkileri olan işletmelere ceza yazdığını belirten Çevre ve Şehircilik Müdürü Mustafa Pirinçci, kuruma ilişkin şu bilgileri verdi: “Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü; altyapı ve kentsel dönüşüm, yapı ve yapı malzemelerinin denetimi, kamu kuruluşlarının yapı kontrollüğünden, çevre ve tabiat varlıklarını koruma gibi geniş bir yelpazede görev yapmaktadır.  Müdürlüğümüz Çevre Kanunu çerçevesinde ilde yapılan veya yapılacak her türlü yatırım ve faaliyetin çevreye verebileceği zararların minimize edebilmesi amacıyla, inşaat aşamasından itibaren denetim, izin, iş ve işlemleri yürütmekte ve takip etmektedir. Bu çerçevede 2016 yılında toplam 279 adet, 2017 yılı Temmuz ayı sonu itibariyle 99 adet çevre denetimi yapılmıştır. Bu konuda özellikle BİMER ve Alo 181 çevre hattından gelen her türlü ihbar, şikâyetler personel tarafından da yerinde incelenmekte, sonuçları hakkında ilgili şahıs ve kurumlara bilgi verilmektedir. 2016 yılı içerisinde yapılan denetimler sonucunda çevreye olumsuz etkileri tespit edilen 10 işletme ve şahsa 382bin TL, 2017 içerisinde ise 4 işletmeye 131 bin TL idari yaptırım uygulandı.”

ÜYELER BİLGİLENDİRİLDİ, KONUKLARA ÇEŞİTLİ HEDİYELER TAKDİM EDİLDİ

Ar-Ge reform paketi ve Sanayi Mülkiyet hakları patent yasa tasarıları ile alakalı açıklamalarda bulunan Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mustafa Yavuztürk, Elazığ’da yapılması düşünülen 2.Organize Sanayi Bölgesi ve mevcut olan Küçük Sanayi Sitesinin taşınması ile alakalı Üyelere bilgiler verdi. MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Hasan Uzun, Çevre Şehircilik İl Müdürü Mustafa Pirinççi'ye adına dikilmiş fidan sertifikasını takdim ettikten sonra MÜSİAD Başkan Yardımcısı Ebedin Ergün Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mustafa Yavuztürk'e Mevlana'nın 7 öğüdünün bulunduğu plaketi takdim etti. (Bülten)

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet