“Yapılandırma olursa borcumuzu ödeyeceğiz!”

Elazığspor’da elektrik kesintisi sorunu devam ederken konuyla ilgili 2. Başkan Karahan Çelik elektrik firmasına seslenerek; “Gelecekler düzgün bir yapılanma yapacaklar. Biz de borcumuza sadık kalacağız, borcumuzu ödeyeceğiz.” ifadelerini kullandı. Öte yandan Başkan Sedat Karataş tarafından yapılan açıklamada kapatılan Segbefia dosyasının 100 Bin Euro’sunun Mehmet Cengiz’den gelen 500 Bin TL’lik yardımla ödendiği belirtildi.

“Yapılandırma olursa borcumuzu ödeyeceğiz!” Spor

İbrahim KARAKULAK

 

Elazığspor’da Başkan Sedat Karataş ve 2. Başkan Karahan Çelik Ankara’da düzenlenen “Elazığ Tanıtım Günlerine” katıldı. Karataş ve Çelik Kanal Fırat canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundular.

“TAKSİTE BAĞLAYIN ÖDEYELİM DEDİK AMA MAALESEF YAPMADILAR”

Bordo-beyazlılarda elektrik sorunu devam ederken, 2. Başkan Karahan Çelik Çaykur Rizespor maçından önce elektriklerin kesilmesinin iyi bir niyet göstergesi olmadığını belirtirken, kulübün aylık ödeyebileceği kadar meblağlarla bu borcun taksitlendirilmesini talep ettiklerini ancak bunun kabul görmediğini dile getirdi. Düzgün bir yapılandırma teklifi ile gelindiği takdirde borcun ödeneceğinin de altını çizen Çelik; “İyi bir tüccar, iyi bir ticaret erbabı karşı tarafta eğer alacağı varsa bunu ne şekilde alırım, nasıl hem karşısı tarafında ticaretini yürütebilmesini sağlarım hem de alacağımı tahsil ederim buna bakması lazım. Burada AKSA iyi bir tüccarlık yapmıyor. Rize maçından önce gelip kulübün elektriğini keserek kulübü zora sokarak bu parayı tahsil etmeye çalışması onların iyi bir tüccar olduğunu göstermiyor. Biz, kendilerine defalarca kulübün borçlarından, kulübün içinde bulunduğu durumdan bahsederek şunu teklif ettik; bu kulübün size aylık ödeyebileceği kadar meblağlarla bu borcu taksitlendirin. Çünkü bizim onlara her ay dönem borçlarımız da oluyor. Hem bunu hem de Gençlik Spor’u ödeyecek şekilde taksite bağlayın ödeyelim. Bunu maalesef yapmadılar. Artık bırakın sponsorlukları faizlerini bile silmediler. Bu şekilde bir yaklaşım sergileyerek gelip kulübün elektriğini keseriz biz bu parayı kulüpten alırız demek bu şehre hakarettir. Biz artık çalışamayız. Elazığspor’a engel olmadan Elazığspor’a destek olunması lazım. Bu iş kavgayla, zoraki bir şekilde mobbing uygulayarak çözülecek bir iş değil. Gelecekler düzgün bir yapılanma yapacaklar. Biz de borcumuza sadık kalacağız, borcumuzu ödeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

SEGBEFIA BORCU NASIL ÖDENDİ?

Öte yandan Elazığspor Kulüp Başkanı Sedat Karataş Segbefia konusunda açıklamalarda bulundu. Dosyanın kapatıldığını Kanal Fırat ekranlarından dile getiren Karataş; “Borcun 100 Bin Euro’sunu Mehmet Cengiz ’den gelen 500 bin TL’lik bir parayla kapattık. Aynı zamanda da Giresun maçının beraberlik primlerini verdik. Diğer günde de 50 bin Euro’sunu yatırarak Segbefia dosyasından kurtulmuş olduk. Ödemeseydik ne olurdu? FİFA’da artık kurallar değişti. Puan silme cezası verirse eğer ardından farklı bir ceza verebiliyor artık. Süre  de vermeyebiliyor.”şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet