Harput ezgileri Başkentte yankılandı

Başkentte Elazığ Tanıtım Günleri’ kapsamında her akşam ayrı bir konser düzenleniyor. Harput ezgilerinin seslendirildiği ikinci gün konserinde TRT Ses Sanatçısı Elazığlı Muzaffer Ertürk ve Hemşehrimiz Ankara Devlet Türk Halk Müziği Koro Müdürü, Ses Sanatçısı Hasan Öztürk sahne aldı. Konser Ankara’daki izleyicilerden tam not aldı.

Harput ezgileri Başkentte yankılandı Kültür-Sanat

Haber: Songül DURSUN

Büyük beğeni toplayan konser sonrasında gazetemize açıklamalarda bulunan Elazığlı Sanatçı ve aynı zamanda Ankara Devlet Türk Halk Müziği Koro Müdürü Hasan Öztürk “Şüphesiz Anadolu’nun birçok noktası Elazığ’a benzer. Elaziz’den özellikler ve esintiler getirir. Elazığ özel bir o kadar da farklı bir şehir. Bu şehrin neyi meşhur diye sorulduğunda bir sürü şey söylenebilir. Musikisiyle, kültürel dokusuyla, tarihi dokusuyla, insan kaynağıyla özel bir şehir… Amacımız, bu aziz şehrimizi, bu kadim kültürümüzü, daha fazla insana ulaştırabilmek. Elazığ insanının sıcaklığını dünyaya taşıyabilmek” dedi.

‘MEMLEKET HASRETİMİZİ AZ DA OLSA GİDERDİK’

Ankara'da yaşayan Elazığlılar konseri büyük bir keyifle dinleyerek, sanatçılara eşlik ettiler. Harput, Elazığ musikisini canlı olarak dinlemenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek " Tanıtım günleri etkinliği bizler için çok iyi oldu. Memleketimizi çok özlemiştik. Az da olsa memleket hasretimizi giderdik" dediler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet