Elazığ Tanıtım Günleri ziyaretçi akınına uğruyor

Elazığ Valiliği öncülüğünde düzenlenen ‘Başkentte Elazığ Tanıtım Günleri’ misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Elazığ’ı ve Elazığ’ın kültürünü yakından tanıtan, Tanıtım Günlerine birçok bürokratın yanı sıra milletvekilleri, belediye başkanları, Elazığlı sanatçılar ve devlet erkanından önemli kişiler de teşrif ediyor.

Elazığ Tanıtım Günleri ziyaretçi akınına uğruyor Güncel

Haber : Songül DURSUN

Elazığ Tanıtım Günlerini ziyaret eden TÜRKONFED İDK Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık ‘Tanıtım günleri bir şehrin tanıtımı için çok önemli rol oynar. Şehrin kültürünün, folklorunun edebiyatının şiirinin adet ve geleneklerinin tanıtılmasında çok önemli günlerdir. Daha önce de İzmir’de, İstanbul’da ve Ankara’da yine yapılmıştı. Burada da gerçekten şehrimizi tanıtacak çok güzel stantlar var. Hem yöresel ürünler bakımından, hem tekstil ürünleri, hem el sanatları bakımından, hem kültürümüzle ilgili, çok güzel ürünler var. Çok güzel organizasyon emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Sizlere de buralara kadar gelip emek verdiğiniz için ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

BARIM: ELAZIĞ’IMIZI TÜRKİYE’YE TANITIYORLAR

Bu arada Başkent Ankara Tanıtım Günlerini ziyaret eden 20. Dönem Elazığ milletvekili Ömer Naimi Barım; “Çok güzel bir organizasyon yapılmış. Bu organizeyi yapanlar, vesile olanlar çok güzel bir etkinlik hazırlamışlar. Emeği geçenlerin ellerine sağlık. İnşallah bundan sonra daha da güzel organizeler yapılır. Elazığ’ımızı Ankara’ya, bütün Türkiye’ye tanıtıyorlar. Çok memnun kaldım. Allah daha da ileriye götürsün inşallah. Daha önceki organizasyonlara nazaran çok güçlü bir organize var. Bizleri tekrar Elazığ’a götürdüler.  Her ne kadar Ankara’da yaşıyorsak da gönlümüz Elazığ’da yaşıyor. Buradan tüm Elazığlılara sizlerin aracılığı ile sevgi ve selamlarımı gönderiyorum” dedi.

ÖZTÜRK: KENDİ MEMLEKETİMDEN DAVET YOK!

Elazığlı iş adamı sanat camiasının ünlü simalarından Faik Öztürk ise “Elazığlıyım ve bundan gurur duyan bir insanım. Böylesi etkinliklerde bulunmak tabi ki Elazığ’ın tanıtımı bakımından faydalı oluyor. Ancak Bu etkinliğe ben kendim isteyerek geldim. Bizim Elazığlıların daveti üzerine gelmedim. Karımı da davet etmediler. Evde oturuyor. Bizim gibi insanları Trabzonlular, Niğdeliler, Antalyalılar davet ederler 3 gün öncesinden götürürler fakat kendi memleketimden davet yok. Sağ olsunlar, canları sağ olsun. Benim onlarla işim yok. Ben Elazığ’a geliyorum, şahsa gelmiyorum. Elazığ sevdası beni buraya getirdi” dedi. Öztürk Elazığ yöresel ürünleri bölümünde Trabzon tereyağının görmekten üzüntü duyduğunu ifade ederek Elazığ yöresel ürünleri adı altında başka yörelerin ürünlerinin satılmasına tepki gösterdi. Stantları gezen Öztürk’ün halaylar çekerken davulcuya harçlık vermesi de gözlerden kaçmadı.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet