Hemşehrilerimizin, Başkent’te ağır konukları var!

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, ve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu Ankara Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen ''Başkentte Elazığ Tanıtım Günleri'' etkinliğine katılarak yöresel standları gezdi.

Hemşehrilerimizin, Başkent’te ağır konukları var! Güncel

Haber: Songül DURSUN

Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi, Elazığ Kültür ve Tanıtma Vakfı ile Elazığ Kültür Derneği tarafından düzenlenen, Elazığ yöresine ait ürünlerin tanıtımının yapıldığı etkinliği ziyaret eden Bakan Tüfenkci ve Hisarcıklıoğlu,. Elazığ kültürünün tanıtıldığı etkinlik alanında halk oyunları ile karşılandı, Elazığ’a has peynirli ekmeği tattılar. "Elazığ Tanıtım Günleri" vesilesiyle Elazığ ürünlerinin başkent Ankara'da Türkiye'yle buluştuğuna işaret eden Tüfenkci, bu noktada emeği geçenlere teşekkür etti.

‘YERELİ ULUSALA TAŞIYAN HERKESE TEŞEKKÜRLER ’

Tüfenkci, Elazığ Tanıtım Günleri'ne olan ilginin hafta içi olmasına rağmen üst düzeyde gerçekleşmesini memnuniyet verici bulduğunu belirterek, "Elazığ hoşgörüsü, Elazığ sevgisi ve barışı umuyorum bu etkinliklerle tüm Türkiye'ye yayılır. Burada yereli ulusala taşıyan herkesin emeğinin karşılığını aldığı bir tanıtım olmasını diliyorum" diye konuştu.

‘ELAZIĞ DOĞU’NUN YÜKSELEN BİR DEĞERİ’

Hisarcıklıoğlu, Elazığ’ın ekonomik değer olabilecek ürünlerinin markalaştırılmasının önemine değinerek; “Elazığ’ın bizim için ayrı bir önemi var. Elazığ, her alanda Doğu’nun yükselen bir değeri ve çok sayıda kaliteli ürünü var. Bunların başında mermer, üzüm ve cevizli ürünler geliyor. Elazığ, bu ürünleri markalaştırma adına, bir an önce çalışmalarını tamamlamalı. Elazığ Tanıtım Günlerinin, Ankara’da yapılması da çok önemli. Bu tür etkinlikler şehirlerimizin ekonomik gelişimine katkı sağlamaktadır. Bu nedenle Elazığ Tanıtım Günleri’nin düzenlenmesinde emeği geçen, Valimize, Belediye Başkanımıza, Oda ve Borsa Başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

KADINLARIN EL EMEKLERİ ÇOK BEĞENİLDİ

Ziyarette, Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri ile de sohbet eden Rifat Hisarcıklıoğlu, kadınların hazırladığı el işi ürünleri özenle inceledi. Tanıtım günleri etkinliğinde ilgiyle karşılanan Hisarcıklıoğlu, Elazığ İş Kadınları Derneği standında kendisine hediye edilen Elazığ yöresine ait şapkayı giyerek, stanttaki görevlilerle birlikte fotoğraf çektirdi. Stantları tek tek gezerek, bilgi alan ziyaretçiler Elazığlı ressamların resimlerinden oluşan “Elazığ Resim Sergisi”ni de gezdi.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet