Kışlık ürünler vitrinleri süslemeye başladı

Yaz sıcakları birden yerini soğuk havalara bırakınca mağazalar da değişikliğe gitti. Şu günlerde kışlık kıyafetler de reyonlardaki yerini aldı.

Kışlık ürünler vitrinleri süslemeye başladı Yaşam

Özel Haber: Sami ÖZER

Havaların birden soğumasıyla yazlık kıyafetler yerini kışlık kıyafetlere bıraktı. Sonbaharın ikinci aynıda olmamıza rağmen aniden gelen soğuklar, kışlık ürün satışlarını başlattı.  Havaların soğumasıyla mağazalardaki kıyafetler ve ayakkabılar yenilendi. Yaz ayların vazgeçilmezi olan kısa kollu kıyafetler yerini uzun kollu kıyafetlere bıraktı.

‘KIŞ SEZONU ERKEN GELDİ’

Kış fiyatlarının henüz başlamadığı belirten Mağaza sahibi Burak Çelik, “Kış sezonu bu sene biraz erken geldi. Fiyatlarda bir değişiklik yok.  Kışlık ürünlerimizi reyonlara çıkardık. Çünkü havalar birden soğudu. Kış ayların vazgeçilmezleri arasında bulunan kazaklar 10TL’den başlıyor 25TL’ ye kadar çıkıyor. Trençkotlar 30 ve 50TL arası, hırkalar 10TL ile 35TL’den başlayan fiyatlara kadar değişiyor.  Montlar ise 40TL den 90TL ye kadar çıkıyor. Vatandaşlara göre fiyatlar çok uygun” diyerek, bu havalarda açık renkler yerine koyu renklerin tercih edildiğini ve özellikle kadınların bu havalarda trençkotlara çokça ilgi gösterdiğinin altını çizdi.

‘ALIŞVERİŞÇİLER ELİNİ ERKEN TUTSUN’

 Ayakkabı satıcısı Suat Tat ise, “Kadın bot fiyatları 35TL’den başlıyor.  Sezon tam olarak başlamış değil. Ama havalar erken soğuduğundan sezon 15 gün sonra başlar. Bu da şu an ki fiyatları 100 liraya kadar yükseltir. Erkek botları ise 45TL ile 150TL arasında değişiyor. Deri ayakkabı grupları bulanan ürünler diğer ürünlerimize göre daha pahalı. Onlar da soğukların iyice başlamasıyla daha fazla talep görecektir. Alışveriş yapmak isteyenler şimdiden ihtiyaçlarını temin etseler çok daha iyi olur” İfadelerinde bulundu.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet