Kaldırım: Amacımız Elazığ’ı dünyaya açmak

Ankara Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Elazığ Tanıtım Günleri" için kurulan stantlar gezildi. Stantları gezen Vali Çetin Oktay Kaldırım, “Amacımız Elazığ’ı dünyaya açmak” dedi.

Kaldırım: Amacımız Elazığ’ı dünyaya açmak Güncel

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman, Gıda Tarım ve hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Ataş ile Cevdet Yılmaz, Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş, Elazığ Milletvekilleri, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Ankara'da görev yapan üst düzey Elazığlı bürokratlar,  İlçe Belediye Başkanları, İlçe Kaymakamları,  STK Başkanları ve Mahalle Muhtarlarının katıldığı açılışın ardından, Elazığ Tanıtım Günleri kapsamında stant açan kurum ve firmalarımızı ziyaret ettiler. Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ Milletvekilleri, Şehit Polis Fethi Sekin’nin Babası M. Zeki Sekin ve beraberindekiler, Elazığ’ın orciğinden pestiline, üzümünden vişneçürüğü mermerine kadar birçok ürünün yer aldığı stantları gezdiler. 8 Ekim'e kadar sürmesi planlanan Elazığ Tanıtım Günleri'nde, çaydaçıra, musiki ve kürsübaşı etkinlikleri de yer alıyor.

‘AMACIMIZ ELAZIĞ’I DÜNYAYA AÇMAK’

Elazığ Tanıtım Günleri’nin yoğun katılımla açılışını yaptıklarını belirten Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, “Açılıştan sonra stantlarımızı gezdik. Çok büyük emek verildi ve hazırlıklar yapıldı. Hedefimiz Elazığ’ı markalaştırmak ve dünyaya açmak. Elazığ, Harput’u Palu’su, sanatı, kültürü, musikisi ve edebiyatı ile çok önemli bir medeniyet merkezi. Kültürel ve tarihsel derinliği olan bir şehir. Harput’un üzerinde inşa edilen medeniyeti tekrar canlandırıp dünyanın gündemine taşımak istiyoruz. Bu amaçla etkinlik ve tanıtımları burada yapıyoruz. İnşallah bunları yurt dışında da yapacağız” dedi.

‘BU TÜR FUARLAR VE ETKİNLİKLER DEĞERLENDİRİLMELİ’

Vali Kaldırım, konuşmasının devamında, “Burada da birebir gelip insanlara dokunma şansı oluyor. İnsanlar sizin değerlerinizi görüyor ve tadıyor. Çeşitliliğinizi, farklılığınızı ve özgünlüğünüzü birebir yaşamış oluyorlar. Ben ikisini de önemsiyorum ve çok iyi değerlendirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Sosyal medyada yerinde yaptığınız bir tanıtım ile dünyanın bir ucundaki bir şahsa masraf yapmadan hızlı bir şekilde ulaşıyorsunuz. Bu tür fuarları ve etkinlikleri değerlendirmek lazım” diye konuştu.

‘FUARA GELENLERİ AĞIRLAMAK EN BÜYÜK ŞEREFTİR’

Ankara’nın Elazığ’ı özlediğini aktaran Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise, “Ankaralılar Elazığ’ın kültürünü, musikisini, yöresel ürünlerini özlemiş. Yoğun bir ilgi ve alaka var. Pazar gününe kadar burada olacağız. Elazığ Belediyesi standımızda özellikle Elazığ’ın musikisini belirli aralıklarla gelen hemşerilerimize duyuracağız. Aynı zamanda Elazığ’ın yöresel ürünlerini, kültürünü, sanatını ve kadim medeniyetini burada Ankaralılara tanıtacağız. Biz Ankara’yı özledik ve Ankara Elazığ’ı özledi. Nihayetinde buraya gelen tüm hemşerilerimizi ve gelenleri Elazığ’a davet ediyoruz. Elazığ’ın en güzel yanı Elazığ’da tadılır, gezilir ve görülür. Dolayısıyla Pazar gününden sonra bu fuara gelmiş olanları Elazığ’da ağırlamak bizim için en büyük şereftir” şeklinde konuştu. (Bülten)

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet