Mecliste yol tartışması yaşandı

Elazığ Belediye Meclisi ekim ayı son oturumunda imar değişikliği görüşüldü ve bu konu MHP’li Susmaz ile AK Partili Altungök’ü karşı karşıya getirdi.

Mecliste yol tartışması yaşandı Siyaset

Haber: Faik AKGÜN

Elazığ Belediyesi Ekim Ayı Belediye Meclis Toplantılarının son oturumu yapıldı. Son oturumda plan değişikliği sonrasında eskiden yol olan bölge ile ilgili olarak yapılan değişiklik ve Sıdıka Avar Kız Meslek Lisesi bahçesinde yapılan düzenleme tartışmalara neden oldu.   Yol ile İlgili değişiklik yapılan maddenin görüşülmesi sırasında açıklamalarda bulunan Elazığ Belediyesi İmar Komisyonu Başkanı Osman Altungök, “İmar revizyon planında bu parselin içerisinden yol geçmişti. Gelen itiraz sonrasında bu bölge ile ilgili yeni bir düzenleme yaparak yolu parselin içerisinden çıkarttık” dedi. Bu esnada söz alan MHP’li Meclis Üyesi Behçet Susmaz yolun iptal edildiğini ifade ederek Altungök’e tepki gösterdi.  Altungök yolun iptal edilmediğini sadece parselin içerisinden çıkartıldığını belirtti. Altungök ile Susmaz arasındaki diyalog bir süre daha devam etti.  Tartışmanın ardından yapılan oylama ile madde oy çokluğuyla kabul edildi.

MESLEK LİSESİ BAHÇESİ YEŞİL ALAN VE OTOPARK OLARAK DÜZENLENDİ

Son oturumda uzun bir süre Elazığ gündemini meşgul eden Sıdıka Avar Kız Meslek Lisesi bahçesi ile ilgili olarak da karar alındı.  Yapılan imar değişikliği ile daha önce akaryakıt istasyon alanına dönüştürülen Sıdıka Avar Kız Meslek Lisesi bahçesi yeni bir düzenleme yapılarak yer altı otoparkı ve yeşil alan olarak düzenlendi. Maddenin görüşülmesi sırasında söz alan MHP’li Meclis Üyesi Behçet Susmaz,“Burası imar revizyonu ile akaryakıt istasyonu olarak işlendikten sonra değer kazandı. Milli Emlak arazisine sahip çıktı. Belediyede bu kararı değiştirdi. Bakın otopark ticari bir alandır ve Milli Emlak bu yer ile ilgili yine müdahalede bulunacaktır. Belediye bu otoparkı işletemez. Çünkü yer Milli Emlak’a aittir. Bu karar çözüm değildir. Bu bölgenin yeniden Meclise geleceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

ALTUNGÖK’TEN,  SUSMAZ’A ARTIK NE İSTİYORSUN ÇIKIŞI

Susmaz’ın ardından söz alan AK Partili Meclis Üyesi ve Elazığ Belediyesi İmar Komisyonu Başkanı Osman Altungök ise yaptığı açıklamada, “Sürekli bir şekilde bu bölgede bir otoparka ihtiyaç olduğunu dillendiriyorsunuz. İşte bu kararla o bölgeye bir otopark kazandırıyoruz. Artık ne istiyorsunuz?” dedi. Açıklamaların ardından maddenin oylaması yapıldı. Yapılan oylama ile ilgili alanda değişiklik yapılması kabul edildi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet