Çift: Elazığ’a bir daha gelmek isterim!

Televizyon dünyasının sevilerek takip edilen ve başarılı bir program yapımcısı olarak tanınan Pelin Çift, Elazığ Belediyesi 1. Kitap Fuarı’na konuk olarak katıldı. İlk defa geldiği Elazığ da kitapseverler tarafından yoğun ilgi gören Pelin Çift burada Fırat gazetesine özel açıklamalarda bulunarak, Elazığ’a ilk kez geldiğini ama yeniden gelmek istediğini belirtti.

Çift: Elazığ’a bir daha gelmek isterim! Röportaj

Röportaj: M. Yalçın AZİZOĞLU

NTV, CNN, SKY Türk, Haber Türk ve TRT gibi önemli kanallarda çeşitli programlara imza atan ve Ayasofya’nın Gizli Tarihi, Beynin Sırları, Kudüs’ün Gizemli Tarihi gibi kitapları önemli isimlerle birlikte kaleme alan Pelin Çift, Elazığlı kitapseverlerle birlikte önce imza günü sonrada söyleşi programı gerçekleştirdi ve bu yoğunluğu sırasında gazetemize özel açıklamalarda bulundu.

Bildiğimiz üzere Elazığ’a ilk kez geldiniz peki Elazığ’ı gezme fırsatınız oldu mu?

‘BİR DAHA GELEREK HARPUT’U İNCELEMEK İSTİYORUM’

Elazığ’a ilk defa geldim. Kadir Atıcı Bey ile Elazığ’ı gezme fırsatımız oldu. Birkaç saatimizi kültür turuna ayırdık. Kadir Bey sağ olsun. Bize Harput’un tarihi mekânlarını gezdirmekle kalmadı. Harput’un tarihini deanlattı. Elazığ’ın güzel yemeklerini yedirdi. Ama bu süre Elazığ’ı tanımamız için yetmedi. Elazığ’a bir daha geleceğim. Doya doya her türlü kültür varlığını yerinde görüp inceleyeceğim. Özellikle Harput’u çok etkileyici bulduğumu ifade etmek istiyorum.  Harput ve Elazığ’ı sadece birkaç saatlik gezmekle bitiremedik. Bir daha gelip Harput’u izleyip incelemem gerektiğini düşünüyorum.

Elazığ’a gelmeden önce Elazığ ile ilgili düşünceleriniz muhakkak vardır. Peki Elazığ’a gelip gezdikten sonra düşüncelerinizde bir değişim oldu mu?

‘ARTIK ELAZIĞ’I DAHA ÇOK SEVİYORUM’

Benim Elazığ ile ilgili hep olumlu yönde düşüncelerim vardı. Televizyonda ki programımızın takipçileri ve izleyicileri arasında çok sayıda Elazığlı var. Onlarla olan iletişimim, Elazığ’a  geldikten sonra bu insanlarla göz göze gelmemiz, burada fotoğraf çektirmemiz kurduğumuz iletişim kısaca olumlu düşüncelerimi pekiştirdi. Demek ki kalp kalbe karşıymış. İnsanlarla tanıştık ahbaplarımız oldu.  Artık Elazığ’ı daha çok seviyorum.

Elazığ’ın ilk kitap fuarına halkın ilgisini ve de bu organizasyonu nasıl değerlendirirsiniz?

‘SÖZ, DAVET OLDUĞU TAKDİRDE GELECEK SENELERDE YENİDEN GELECEĞİM’

Kişisel programımdan dolayı fuara hafta içerisinde gelmek durumunda kaldım. Hafta içi olmasına rağmen katılımın çok yoğun olduğunu gördüm. Bize ayrılan ve üç saat süren imza günü programının bitmesine rağmen hala imza ve fotoğraf çektirmek isteyeninsanlar var, benim açımdan ilgi çok yüksek oldu. Fuara yoğun katılımın olduğunu gözlemledim, demek ki organizasyon iyi yapılmış sosyal medyadan ve diğer medya organlarından fuar güzel bir  şekilde tanıtılmış.  Ben başarılı bir fuarın gerçekleştiğini düşünüyorum. Gelecek senelerde davet olursa tekrar geleceğimin sözünü veriyorum.

Başarılı genç bir iletişimci ve yazar olarak, genç iletişimci ve yazarlara ne önerirsiniz?

‘GENÇLER, HİÇ BİR ZAMAN KENDİLERİNİ OLDUM ZANNETMESİNLER!’

Hiçbir zaman kendilerini oldum zannetmesinler. Okumaya devam etsinler, özellikle farklı fikirler üzerine, farklı düşünceler üzerine okusunlar, özellikle tarihi araştırmalar yapsınlar, okusunlar yani hiç durmasınlar. Ben her zaman kendimi geliştirmekten yanayım. Her an her saniye. Eğer bu alanda kendini göstermek isteyen arkadaşlar olursa hep durmadan okuyacaklar, çalışacaklar hiçbir zaman oldum demeyecekler. Genç yazarlara ise ülkemizde maalesef okuma oranı düşük işiniz çok zor diyorum, yılmadan hayatın her alanında tevekkül ve sabır ede ede çalışsınlar. Zaten ortada iyi bir cevher, iyi bir tema, iyi bir kalem, iyi bir dil varsa eninde sonunda bir gün keşfedilecekler. Birde sosyal medyayı lütfen kullansınlar.

Elazığ’a, sizleri takip eden okur ve izleyicilerinize özel bir mesajınız var mı?

Bizi seyretmeye devam etsinler, sizin aracılığınızla duyurmuş olayım; yakında yeni bir programımız başlıyor. Üzerine çalıştığımız yeni kitaplarımız yakında çıkacak. Okur ve izleyicilerimle değişik mecralarda buluşmayı ümit ediyorum. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet