Kaplan, esnafın borcu için eski yöneticileri adres gösterdi!

CHP Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan dün manşetten verdiğimiz ‘CHP’nin esnafa gerçekten borcu var mı?’ başlıklı haberimize hemen yanıt verdi. Başkan Kaplan esnafın eski yöneticiler tarafından kullanıldığını iddia ederek suçlu olarak geçmiş CHP yönetimine işaret etti.

Kaplan, esnafın borcu için eski yöneticileri adres gösterdi! Siyaset

Özel Haber: Faik AKGÜN

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan gazetemizin dünkü sayısında yayımlanan ‘CHP’nin esnafa gerçekten borcu var mı ?’ Başlıklı haberimiz ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. CHP Elazığ İl Başkanı Kaplan yaptığı açıklamada kongre sürecine girdiklerini eski parti yöneticilerinin kongre sürecine dahil olamadıkları için kendisini yıpratmaya çalıştığını bunu yaparken de esnafı kullandığını ifade etti. İşte CHP Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan’ın yaptığı açıklamanın detayları…

‘BORCUNU YENİ GELEN YÖNETİMDEN NEDEN TAHSİL ETMEDİN?’

 Esnafın iddialarına cevap veren CHP Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan,  “Habere konu olan olay 7 Haziran 2015 yılında yapılan seçim sürecinde gerçekleşmiştir. Ben o dönemde parti yönetiminde bulunmuyordum. O gün ki yöneticiler seçim süreci boyunca çeşitli esnaflarla ticari ilişkiler kurmuşlardır.  Habere konu olan olayın gerçekleştiği dönemde esnafında ifade ettiği üzere İl Başkanı Ünsal Karatepe’ydi. Esnafımız Karatepe yönetiminin kendisinden yemek aldığını yemek bedelinin bir kısmının ödendiğini bin 600 liralık bir borcunun kaldığını ifade etmektedir.  Şimdi sizin aracılığınızla bu esnaf arkadaşıma sormak istiyorum; Ünsal Karatepe yönetiminin ardından, yeni bir yönetim daha geldi. Madem ki Karatepe’nin yönetiminden borcunu tahsil edemedin, borcunu yeni gelen yönetimden neden tahsil etmedin?  Üstüne iki yılı bulacak bir zaman dilimi içerisinde ben görev yapıyorum. Bana niye gelmedin?“ dedi.

‘GENEL MERKEZİMİZ BU ŞAHSIN GELEN PARAYI YEMİŞ OLMASININ KENDİ SUÇU OLDUĞUNU BELİRTTİ’

Ünsal Karatepe’nin il başkanlığı döneminde oluşan borçların ödenmesi için genel merkezleriyle görüştüğünü belirten Kaplan, ”Ben bize intikal eden borçların ödenmesi için genel merkezimizle görüştüm. Genel merkezimiz bize o dönem il başkanlığı yapan kişiye borçları ödemesi için gereğinden fazla para gönderdiğini bu şahsın gelen parayı yemiş olmasının kendi suçu olduğunu belirtti. Bu gerçekten de böyledir. CHP borcuna sadık bir partidir.  Bu esnafın konuşturulması CHP’yi karalamak adına yapılan bir sansasyondur. Bunun yanı sıra başlayan delege sürecimizde beni çalışmalarımla alt edemeyen kişilerin beni yıpratmak için ortaya koyduğu bir senaryodur. Ben habere konu restorandın sahibini tanımıyorum bu kişi gelip te bana herhangi bir alacağı olduğunu söylememiştir” ifadelerini kullanarak esnafın kendisiyle muhatap olmadığını öne sürdü.

‘BU ŞAHISLAR YAPTIKLARI YANLIŞLARDAN DOLAYI BİR DAHA BU PARTİ İÇERİSİNDE SİYASET YAPAMAYACAKLARINI BİLDİKLERİ İÇİN BİZİ YIPRATMAYA ÇALIŞIYORLAR’

Partileriyle ilgili iddialarda bulunan esnafın borcun oluştuğu dönemde il saymanlığı yapan kişiyle akraba olduğunu ve dönemin il başkanı Ünsal Karatepe ile yakın bir arkadaşlığının söz konusu olduğunu iddia eden Kaplan,  “Yaptığım araştırmalar sonucu o dönemin saymanın bu kişi ile yakın bir akrabalığı olduğunu ve dönemin il başkanı ile birlikte hemen hemen her gün bu şahsın işletmesinde olduğunu öğrendim. Bunu herkes biliyor.  Esnafın ifade ettiği yemek faturası bu kişilerin yediği yemeğin faturası olabilir mi? Bu kişiler CHP’ye 3 bin liralık bir fatura kes demiş olamazlar mı? Sizin aracılığınızla o gün ki yöneticilere seslenmek istiyorum; siz bin 600 liralık bir faturayı ödemekten aciz miydiniz? Dönemin koşullarında 400 bin lira para söz konusuydu. Bu 400 bin lira içinden bin 600 lirayı ödeyemediniz mi? Bu noktada bu durum tamamen geçmiş il yönetiminin suçudur. Bu şahıslar CHP’yi ayağa düşürdüler. Bu kişiler ile ilgili suç duyurusunda bulunacağım. Bu kişiler basın yoluyla beni yıpratmaya çalışıyorlar. Partimizin delege seçimi süreci başlamış durumdadır. Bu şahıslar yaptıkları yanlışlardan dolayı bir daha bu parti içerisinde siyaset yapamayacaklarını bildikleri için bizi yıpratmaya çalışıyorlar. Bunu yaparken de bu esnaf kardeşimizi kullanıyorlar. Bu kişiler partinin onurunu ve haysiyetini düşünmemişlerdir. Bu şahıslar beni yıpratmak isterken bir kez daha kendileri yıpranmıştır “ diyerek haberimizin ardından yaptığı jet açıklamayı sonlandırdı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet