Rizeliden şok sözler; “Kendimi bilerek yere bıraktım!”

Çaykur Rizesporlu futbolcu H. İbrahim Sönmez’den Elazığspor-ÇRizespor karşılaşmasının ardından şok bir açıklama geldi. İtiraf niteliğindeki açıklamada İbrahim; “Hakem kendimi yere attığım zaman bana da penaltıyı çalacaktı. Benim pozisyonum da penaltı değildi.”dedi.

Rizeliden şok sözler; “Kendimi bilerek yere bıraktım!” Spor

İbrahim KARAKULAK

Elazığspor’un Ç.Rizespor’u 3-1 yendiği maçta görev alan Hakem Ümit Öztürk, Onur Güney ile H.İbrahim Sönmez arasında yaşanan ikili mücadele sonrasında penaltı kararı vermişti. Pozisyonla ilgili Rizeli Oyuncu İbrahim’den adeta itiraf gibi açıklamalar geldi. Karşılaşmanın ardından yayıncı kuruluşun mikrofonlarına görüş belirten tecrübeli oyuncu Elazığspor’un kazandığı ilk penaltı pozisyonun da kendisinin penaltı alabileceği fikrini oluşturduğu, Rizespor’un kazandığı penaltının penaltı olmadığını açıkladı. Halil İbrahim Sönmez; “Hakemin verdiği bir penaltı var. Açıkçası ben pek penaltı olduğunu düşünmüyorum. Kendi penaltım var ve onun da penaltı olduğunu düşünmüyorum. Hakem ilk penaltıyı verdiği zaman ben de biliyordum ki ben de en ufak bir müdahalede kendimi yere attığım zaman bana da penaltıyı çalacaktı. Benim bunu bilmem çok acı aslında. Benim pozisyonum da penaltı değildi. Kendimi bilerek yere bıraktım. Hiç müdahale olmadan değil. Ufak bir müdahale var. Penaltı verebilirsin de vermeyebilirsin de ama hakem penaltı verecek diye ben kendimi yere atıyorum. Ben bunu niye yapıyorum? Bunu bana neden hissettiriyor hakemlerimiz? “ifadelerinde bulundu.

TFF HAREKETE GEÇECEK Mİ?

Çaykur Rizesporlu Futbolcu İbrahim’in bu ilginç açıklamalarının ardından Türkiye Futbol Federasyonu’nun futbolcuya bir yaptırım uygulayıp uygulamayacağı, merak edilmeye başlandı.  Sosyal medyada da konuyla ilgili görüşlerini belirten bordo-beyazlı taraftarlar Elazığspor’un kazandığı ilk penaltının doğru karar olduğu, ancak Rize ekibinin penaltısının yanlış karar olduğu yönünde görüş belirttiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet