Hazinedar:  Klasik siyaset yapma alışkanlığımızı sorgulayalım!

Her yıl düzenli olarak Ramazan ve Kurban Bayramında İlimize çeşitli yardımlar gönderen İstanbul Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Muharrem ayı nedeniyle İlimize kısa bir ziyarette bulunarak, Tunceli’ye geçti. Hazinedar, CHP İl Teşkilatında yaptığı toplantıda; “Klasik siyaset yapma alışkanlığımızı biraz sorgulayalım. İçimizde öz eleştirimizi yapalım. O zaman muhakkak milletimizin gönlüne girecek lisanı elbet buluruz. Nedir bu milletin beklentileri, nedir bu milletin öncelikleri? Bunları bilmeyenler olabilir. O arkadaşlarımıza doğruyu öğretecek, daha doğru bir dil kullanacağız” dedi.   

Hazinedar:  Klasik siyaset yapma alışkanlığımızı sorgulayalım! Siyaset

Haber: Sami ÖZER

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, İlimizi ziyaret ederek, çok önemli açıklamalarda bulundu. Hazinedar, “Bu ülkede çokluk olan, azlığa gidip seni seviyorum demeli. Çünkü inancımız iman etmeden cennete gidemezsiniz diyor. Ve ekliyor, birbirinizi sevmeden de iman etmiş olmazsınız diyor” dedi.

‘CHP GENİŞ BİR AİLEDEN OLUŞUYOR’

CHP İstanbul Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ve Tunceli Hozat Belediye Başkanı Celalettin Polat İlimizi ziyaret ederek il teşkilatıyla bir toplantı düzenledi. Toplantıda ilk olarak konuşma yapan CHP Elazığ İl Teşkilat Başkanı Zeki Kaplan, “Cumhuriyet Halk Partisi geniş bir aileden oluşuyor. O üyelerden biride İstanbul Belediye Başkanı Murat Bey. Bizleri İstanbul’dan düşünerek, Ramazan ve Kurban Bayramında yardımlarda bulunuyor.  Türkiye’nin 40 -50 iline çeşitli yardımlarda bulunuyor. Özellikle yoksul vatandaşlarımıza yardımlar gönderiyor.  İlimize de geçtiğimiz kurban ve ramazan bayramında yardımlar göndermiştir. Biz de gönderilen yardımları ihtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz.  Kendisine ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz” açıklamalarında bulundu.

‘ÇOĞUNLUK AZLIĞA BOLCA ADIM ATMALI’

İl Başkanı Zeki Kaplandan sonra konuşma yapan İstanbul Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, “ Herkese çok teşekkür ediyorum. İnancımız iman etmeden cennete gidemezsiniz diyor. Ve ekliyor, birbirinizi sevmeden de iman etmiş olmazsınız diyor. Sevmek çok önemli bir eylem. İnsanın ailesini, vatanını, çevresini, bayrağını sevmesi ve en önemlisi insanlığı sevmesi çok önemlidir. Bizlere doğarken, nerede ve kimden, hangi mezhep, hangi ırk gibi şeylerden geldiğimiz sorulmuyor. Biz bunların hiçbirine karar veremiyoruz. Onun için hiç kimse bunlarla övünmemeli. Elazığ nispetten ülkemizin huzurlu yerlerinden biri.  Buranın insanına siyasetimizi anlatma çok önemli.  Her şey sevmekle başlıyor. Allah’ın yarattığı canı ancak Allah alır. Biz öyle bir siyaset yapmalıyız ki bu sadece bir yerin değil, bütün ülkenin siyaseti olmalıdır. Allah her şeyi biliyor. Ama biz Allah’ın bildiğini de kula bildirmeliyiz. Elazığ’da CHP bayrağını taşımak çok zordur. Ama onurlu bir iştir. Bugünkü hükümetin hangi zorluklardan geldiğini biliyorsunuz. Aynı imanlı ve inançlı mücadeleyi vermek zorundayız. Milletimizi sevmek, ona siyasetimizi anlatmak ve onların desteğini almak zorundayız. Milletimizin inançlara karşı hassasiyeti var. Toplumsal hayatta inanç çok belirleyicidir. Burada inanç insanların sosyal hayatında çok önemli. Bunun için bize karşı olan ön yargıları kırmalıyız. Ramazanlarda Beşiktaş’tan başlayarak, ülkemizin birçok noktasına yardımlar gönderiyoruz. Birçok yer de iftar çadırını kuruyoruz. Bu tür şeylerle hoş görümüzü herkese göstermeliyiz. Hiçbir yere gitmekten çekinmeyeceksiniz. Ben de bu işi yapıyorum. Vatanın her yerine gideceğiz. İnsanımıza hangi dille hangi lisanla hitap etmemiz gerektiğini öğrenip, doğruları anlatacak doğru insanlar bulmamız da gerekir. Biz istiyoruz ki Beşiktaş’ın yaşam kalitesi Elazığ’a da hakim olsun. Bunun için sizlere çok iş düşüyor. Klasik siyaset yapma alışkanlığımızı biraz sorgulayalım. İçimizde öz eleştirimizi yapalım. O zaman muhakkak milletimizin gönlüne girecek lisanı elbet buluruz. Nedir bu milletin beklentileri, nedir bu milletin öncelikleri? Bunları bilmeyenler olabilir. O arkadaşlarımıza doğruyu öğretecek, daha doğru bir dil kullanacağız.  Bu ülkede çokluk olan azlığa gidip seni seviyorum demeli. Onun derdine derman olmaya çalışmalıdır. Çoğunluk olan azlığa muhakkak bolca adım atmalıdır. Birlikte rahmet var diyen inancın rahmeti buradan geçiyor. Öyle sözle olmaz Müslümanlık. Özde olmalı her şey. İnşallah gelecek yıl Valilik ve Belediyeden izin alabilirsek, bir ay burada iftar çadırı açacağız. Ama sizlerin de buna yoğun destek vermesi lazım” dedi.

‘BU BİR BEKLENTİDİR’

Hozat Belediye Başkanı Celalettin Polat da, “Doğu ve Güneydoğuda CHP’li olmak kolay değil.  Bu bölgelerde CHP’nin çalışmalarını yapmak da kolay değil. Canla başla mücadele ediyorsunuz. Elazığ’da size yardım edecek bir belediyemiz de yok. En yakın Tunceli ve civarında belediyelerden yardım alabilirsiniz. Ta Beşiktaş’tan buralara desteğini esirgemeyen Sayın Murat Hazinedar beye çok teşekkür ediyorum. İmkanları olan diğer belediyelerin de sizi yalnız bırakmamaları, gelip ziyaret etmeleri ve size destek vermelerini bekliyoruz. Bu bir beklentidir. Umuttur. Bütün belediyelerden bunu bekliyoruz” İfadelerinde bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet