CHP’nin esnafa gerçekten borcu var mı?

Yörem Lokantası Sahibi Ünal Karakoç CHP Elazığ İl Örgütü’nün 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan genel seçimlerde aldığı yemeklerin ücretin tamamını iki yıldır ödemediğini ve CHP’nin toplam borcunun 3bin100 TL olduğunu ancak bunun bin 500 TL’sini zar zor tahsil edebildiğini iddia etti.

CHP’nin esnafa gerçekten borcu var mı? Siyaset

Özel Haber: Faik AKGÜN

CHP Elazığ İl Örgütü’nün 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan genel seçimlerinde sandık görevlileri için aldığı yemek ücretlerini ödemediğini iddia eden Yörem Lokantası Sahibi Ünal Karakoç, CHP’den tahsil edemediği yemek ücretleri nedeniyle mağduriyet yaşadığını belirtti. Karakoç, CHP’li yöneticilerin borçlarını ödemediği gibi duyarsız bir tavır takındıklarını ve CHP İl Başkanı Zeki Kaplan’ın kendilerine, “Yemeği kime verdiyseniz gidin paranızı ondan alın” dediğini iddia etti. İşte Karakoç’un çok önemli iddialarda bulunduğu haberimizin detayları…

‘KAPLAN BİZE YEMEĞİ KİME VERDİYSENİZ PARANIZI ONDAN ALIN DEDİ’

CHP Elazığ İl Örgütü tarafından ödenmeyen yemek ücretleri nedeniyle iki yıldır mağduriyet yaşadığını belirten Ünal Karakoç, “7 Haziran 2015 tarihinde yapılan genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ İl Örgütü’nün belirlediği sandık görevlilerine ve parti görevlilerine yemek verdik, yemek ücreti toplamda 3bin 100 lirayı buldu. Seçim sonrası CHP Genel Merkezi’nden geldiğini ifade eden muhasebe görevlisine kesmiş olduğumuz faturayı verdik. CHP’den gelen bu görevli Ankara’ya ulaşır ulaşmaz paramızın ödeneceğini söyledi. Bu sıralarda il başkanı Ünsal Karatepe görevden alındı. Yerine gelen geçici yönetimle birkaç kez iletişime geçtik bu temaslarımız sonrasında bin 500 lira kadar bir para alabildik. Bin 600 liramız kaldı. Geçici yönetim sonrasında yapılan seçimle şuanda görev yapan Zeki Kaplan il başkanı seçildi. Göreve başladıktan sonra kendisiyle iletişime geçtik, Zeki Kaplan bize ‘Yemeği kime verdiyseniz paranızı ondan alın. Partiye ödenek gelmiyor’ gibi sözler sarf ederek partinin yemek borcunu ödemedi” dedi.

‘İKİ YILDIR CHP’DE ÇALMADIK KAPI BIRAKMADIK ANCAK ÜCRETİMİZİ TAHSİL EDEMEDİK’

 Ücretlerini tahsil etmek için CHP Genel Merkezi ile de temasa geçtiklerini ifade eden Karakoç, “İl başkanından umudumuzu kestikten sonra direkt olarak Ankara ile temasa geçtik. CHP Genel Merkezi’ndeki muhasebe görevlileriyle yaptığımız görüşmelerde, muhasebe görevlileri bize Elazığ il örgütünün problemlerinden bahsederek, Elazığ’a gereğinden fazla ödenek gönderdiklerini ancak il başkanın borcumuzu ödemediğini ifade ettiler.  CHP’nin kendi muhasebe sorumlusu bile paramı icra ile tahsil etmem için gerekli yerlere başvurmamı söyledi.  CHP MYK Üyesi Haluk Koç’un sekreterine yaşadığımız mağduriyeti anlattık. O da bize  adres olarak il başkanını gösterdi. Yaşadığımız mağduriyeti hemşehrimiz olması sebebiyle CHP İstanbul Milletvekili Ali Özcan’a da anlattık. Ali Özcan’ın bize verdiği cevapta kendisinin bize şahsi borcu olup olmadığını sordu ve il örgütünün borcunun kendisini ilgilenmediğini ifade etti. Yaklaşık iki yıldır büyük bir mağduriyet içerinde CHP’de çalmadık kapı bırakmadık ancak ücretimizi tahsil edemedik” ifadelerini kullandı.

‘BEN MAĞDUR OLDUM, DİĞER ESNAFLAR OLMASIN’

CHP Elazığ İl Örgütü’nün kendileri dışında en az otuz esnafı daha mağdur ettiğini öne süren Karakoç, “Ücretimizin bir kısmını aldığımız anda liste oluşturmuşlardı. O listede benim gibi mağduriyet yaşayan en az 30 esnafın olduğunu gördüm. Onlar da ücretlerini bir türlü tahsil edemiyorlar. CHP’nin bu tavrından dolayı seçimden de sandıktan da soğudum. Bir daha sandığa gitmeyi düşünmüyorum. O dönem yemek fiyatı 11 lira olmasına karşın CHP’lilere katkı sunmak adına 11 lira olan yemeğin fiyatını 8 lira ücretten verdim. Bu fiyat farkını da üstüne koyduğumuzda toplamdaki kaybım 3 bin 500 lirayı buluyor. Biz kendilerine her türlü kolaylığı sunmamıza karşın CHP’li yetkililer duyarsız bir tavır sergiliyorlar. Ortaya koydukları bu tavrın CHP gibi büyük bir partiye yakışmadığını ifade etmek istiyorum. Ben sizin aracılığınızla bütün esnaflarımıza seslenerek, ben mağdur oldum. Diğer esnaflar olmasın istiyorum. CHP’lilerden biz Elazığ’dan niye oy alamıyoruz. Serzenişlerini sürekli duyuyoruz, bu tavır ve davranışlar devam ettikçe Elazığ’da daha uzun bir dönem oy alamayacaklarını da ifade etmek istiyorum. CHP nedeniyle büyük mağduriyetler yaşayan ancak sesini duyuramayan esnafların olduğunu biliyorum. Uzun lafın kısası CHP esnafları mağdur etmektedir” diyerek CHP yönetimiyle ilgili son derece çarpıcı iddialarda bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet