"Engelleniyoruz!"

Elazığspor’da kriz bitmiyor… Temsilcimizde son olarak elektrik krizi patlak verdi. AKSA’ya yaklaşık 600 Bin TL borcu bulunduğu için elektriğinin kesildiği söylenen Elazığspor’da Basın Sözcüsü Cengiz Gülaç; “AKSA firmasının sürekli kritik maçlar öncesinde elektriğimizi kesmesinde acaba başka hesaplar mı var? Bu hesaplar içerisine AKSA girmiş midir?” şeklinde sorular yönelterek, yaklaşık 2 aydır çeşitli kurumlarda sorun yaşadıklarını ve önlerinin kesilmeye çalışıldığını ileri sürdü ve; “Engelleniyoruz!”dedi.

Spor

İbrahim KARAKULAK

Elazığspor Kulübü’nün uzun bir süredir elektrik borcunun bulunduğu bilinirken, AKSA firması kulüp tesislerinin elektriklerini kesti. Yaşanan bu gelişmeler üzerine temsilcimizde Basın Sözcüsü Avukat Cengiz Gülaç sert ifadelerle AKSA firmasına çeşitli sorular yöneltti.

“KENDİLERİNCE İNTİKAM MI ALIYORLAR?”

AKSA firmasının defalarca kulüp tesislerinin elektriğini kesmekle tehdit ettiğini söyleyen Gülaç; “Elazığspor’da kriz bitmiyor. Olağanüstü bir durumla karşı karşıyayız. Göreve geldiğimizden beri bizi elektrik borcu konusunda sıklıkla tehdit eden AKSA, kulübümüzün elektriğini kesti. Şu an dışarıda açıklama yapıyoruz çünkü içeride elektrik yok. Bizden önce Elazığspor’un yüklü elektrik borcu vardı. Yıllardır bu borç talep dahi edilmedi ama biz göreve geldiğimiz günden beri sürekli AKSA bizim elektriğimizi kesmekle tehdit etti. Bu, tehdidi de geçti defalarca kulübümüzü bütün Türkiye’ye rezil edercesine ki onların bizi rezil etmeye gücü yetmez, kendilerince artık intikam mı alıyorlar, nasıl bir tatmin duyuyorlarsa bunu sürekli yapıyorlardı ve bugün de elektriğimizi kestiler. Her stresli maçlar öncesinde bunu yapıyorlar. Biz sürekli iyi niyetimizi vurgulayıp, blöf çekmediğimizi söylüyoruz. Borcu ödeme niyetinde olduğumuzu, yapılandırma konusunda da yine süre isteyeceğimizi defalarca söyledik.  Artık iyi niyet ortadan kalkmıştır.”ifadelerinde bulundu.

“KRİTİK MAÇLAR ÖNCESİNDE ELEKTRİĞİMİZİN KESİLMESİNDE ACABA BAŞKA HESAPLAR MI VAR?”

Kritik akrşılaşmalardan öce her seferinde elektriklerin kesildiğini öne süren Cengiz Gülaç, AKSA firmasının farklı amaçlar peşinde olup olmadığı konusunda da sorular sorarken, futbolcuların, teknik ekibin ve taraftarın moralini bozmak için mi böyle bir girişimin olduğunu dile getirerek; “Bizim defalarca borcumuza karşılık sponsorluk talebimizi kabul etmeyen, bize değil de 2 yıldır bizimle rakip olan kulüplere sponsor olan AKSA firmasının sürekli kritik maçlar öncesinde elektriğimizi kesmesinde acaba başka hesaplar mı var? Yine bu hafta çok güçlü bir rakiple oynayacağız. Bu hesaplar içerisine AKSA girmiş midir? Amaç futbolcularımızın, teknik ekibimizin ve taraftarımızın moralini bozmak mıdır? Açıkçası bu soruları artık sormanın zamanı geldi. Birazdan futbolcularımız antrenmana çıkacak ve elektrik yok. Antrenmana gündüz çıksalar banyo yapacak imkan yok. Şimdi hocamız takımı nasıl Rize maçına hazırlayıp konsantre edecek?”diye konuştu.

“HER YENİ ATANAN MÜDÜR BİR ŞEKİLDE ELAZIĞSPOR’U ŞÖHRET VE TATMİN ARACI OLARAK KULLANIYOR”

Elazığ’da her yeni atanan kurum müdürlerinin Elazığspor üzerinden şöhret elde etmeye çalıştığı iddiasında da bulunan Gülaç, siyaset dünyasına da seslenerek;Yeni bir beyefendi gelmiş ki her yeni atanan müdür bir şekilde Elazığspor’u şöhret ve tatmin aracı olarak kullanıyor. Kusura bakmasın kimseyi Elazığspor’u alet etmeyiz. Kulüp müdürümüz AKSA müdürü ile görüştü. Kulüp müdürümüz yeni atanan müdür beyden rica etti ödeyeceğiz ancak şubat ayına kadar müsaade edin diye. Müdür bey de ben elektriği açmayacağım demiş. Bizim artık AKSA’dan tekrar elektriğimizin açılması için hiçbir talebimiz olmayacak. Elazığ herkesin ortak değeriyse, bu şehrin bütün kurumları, siyaseti ve taraftarı ile bu güç bizde yoksa biz de açamıyoruz. Tekrardan özel bir şirketin müdürüne yalvarmam.”şeklinde konuştu.

“BU ŞİRKET BİZİM RAKİPLERİMİZE SPONSOR!”

AKSA’nın Elazığspor’un rakiplerine sponsor olduğunu açıklayan Basın Sözcüsü Cengiz Gülaç, Elazığ’ın yol geçen hanı olduğu için istediği gibi birilerinin kendilerini tatmin ettiğini kaydetti. Gülaç; “Bu şirket kimlere sponsor? Bizim rakiplerimize sponsor. Acaba bir iş var mı artık ben bunu yüksek sesle sormaya devam edeceğim. Aynı AKSA tüketiciden kaçak elektrik bedeli adı altında ne kadar ücret tahsil etmiştir? Doğu ve Güneydoğu’da elektrik kesebiliyor mu? Vatan ve bayrak sevgisi en üst düzey olan bir ilde AKSA elektrik kesinti tehditlerini kullanıp aynı elektriği başka yerde kesemiyorsa bunun hesabını vermeli. Elazığ yol geçen hanı olduğu için istediği gibi kendilerini tatmin ediyorlar.”ifadelerinde bulundu.

“2 AYDIR BÜTÜN KURUMLARDA, MAKAMLARDA PROBLEMLER YAŞIYORUZ VE ÖNÜMÜZ KESİLİYOR”

Yaklaşık 2 aydır çeşitli kurumlarda sorun yaşadıklarını ve önlerinin kesilmeye çalışıldığını ileri süren Cengiz Gülaç; “Ayrıca başka bir tesadüf mü bilemiyorum biz 2 aydır bütün kurumlarda ve makamlarda problemler yaşıyoruz ve önümüz kesiliyor. Taleplerimize mazeretler ve hukuki gerekçeler uyduruluyor. Bu tesadüf mü? AKSA eğer bir şehrin en büyük değeri ile oynayabiliyorsa bu bizim ayıbımız değil. Biz 100 Milyon TL’lik borcu 34 Milyon TL’ye indirmişiz. Bu şehrin bu elektrik problemini çözmesi gerek. “dedi.

“BİRİLERİ BİZİMLE OYNUYOR!”

Elektrik kesintisinin altında farklı sebeplerin olduğu imasında da bulunan Cengiz Gülaç, birilerinin kendileri ile oyun oynadığını dile getirerek; “Bizim FIFA’da en büyük dosyamız Vitolo dosyası. Borcumuz 4 Milyon 300 Bin Euro’ydu. 2 küsur Milyon Euro’ya düşürdük borcu. Bu oyuncu alacağını yarıya indirip takside bölüyor ve bize yardımcı oluyor ancak bu şehirden her yıl milyonlarca Dolar kazanan bir firma elin yabancısı Vitolo’nun gösterdiği anlayışın onda birini göstermiyorsa bunun altında başka sebepler vardır. Birileri bizimle oynuyor.”diye konuştu.

BORÇ YAKLAŞIK 600 BİN TL!

AKSA’ya olan borcun 600 Bin TL civarında olduğunu kaydeden Gülaç; “2 aydır engellemeler devam ediyor. Bir çok yerde bu engel var. Elazığ kamuoyu neyi kastettiğimi çok iyi biliyor. Biz bi şekilde engelleniyoruz. Birileri artık bir şeyler yapsın. Bizim Elazığspor armasını şerefle temsil etme yükümlülüğümüz var. Bizim yapılandırılmış borcumuz 500-600 Bin TL civarıydı.”şeklinde ifadelerde bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet