“Yoldaşlık ve güven kültürünü yaratmak istiyoruz”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ İl Gençlik Kolları akran çalışması toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan CHP Ankara parti okulu eğitmeni Çağlar Akay, “Amacımız sözle değil; işle, emekle gençler yetiştirmek. Partililer arasında bir yoldaşlık ve güven kültürünü yaratmak” dedi.

“Yoldaşlık ve güven kültürünü yaratmak istiyoruz” Siyaset

Haber: Ayhan ALBAYRAK

CHP Ülkemiz genelinde olduğu gibi Elazığ’da da İl Gençlik Kolları akran çalışması toplantısını gerçekleştirdi. 2 gün sürecek olan toplantıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Elazığ CHP İl Başkanı Zeki Kaplan , “Bu eğitimle amacımız demokrasi ve Atatürk’e saygı duyan her vatandaşın  demokrasiye olan özlemini ve gençliğin amacının ne olduğunu hatırlatmak istiyoruz” dedi.

‘GENÇLERİMİZİ ÇAĞDAŞ, UYGARLIK SEVİYESİNE ULAŞTIRMAK İSTİYORUZ’

 Elazığ İl Gençlik Kolları akran çalışmasını 2 sürdüreceklerini aktaran CHP Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan, “Uzman eğitmenlerimiz tarafından gençlerimizi eğitiyoruz. Gençlerimizi çağdaş, uygarlık seviyesine ulaştırmak istiyoruz. Bu konuda gençlere yol göstermeye çalışıyoruz. 2019’da önümüzde bir seçim var. Erken seçimin olması da gündemde. Biz 81 ilde teşkilat olarak hazırız. Seçime en hazırlıklı parti CHP’dir.  Bizim yaptığımız akran eğitimiyle gençlerimizin birbiriyle olan etkileşimini, ve bu konuda nasıl örgütlenebilecekleri ilgili bilgiler veriyoruz. Böylelikle gençlik kolları toplantısını yapıyoruz‘’ dedi.

‘SEÇİM AMERİKA’NIN BİR OYUNUDUR’

Irak’ta yapılacak olan bağımsızlık referandumunu emperyalist bir sömürü olarak değerlendiren Zeki Kaplan, ‘’ Son zamanlarda  gündemde yer alan  Irak Bölgesel  Kürt Yönetimi (IBKY) bir referanduma gidecek. Bu emperyalist  bir sömürüdür. Bu Amerika’nın bir oyunudur. Bunların en büyük amacı ilerde Türkiye’yi bölmektir. Türkiye Cumhuriyeti çok güçlü bir devlettir. Bizler vatandaşıyla, polisiyle, askeriyle iç içe olan birbirimize saygı duyan bir ümmetten, bir toplumdan geliyoruz. Eğer toprak bütünlüğümüze bir saldırı, bir gasp varsa buna müdahale etmeliyiz. Ayrıca ekonomimizi düzelmeliyiz. Emperyalistler silah üretiyor. Bunlar Irak’a, Suriye’ye ve oradaki Terör Örgütlerine silah satıyor. Bizim bu oyunlara gelmemiz gerekir. Irak  Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani (IBKY) Ankara’ya geldiğinde  Bölgesel yönetimin bayrağı, Türkiye Cumhuriyeti bayrağının yanında dalgalandı.Bu durumda derin bir üzüntü duyduk.Biz Irak’ın toprak bütünlüğünden yanayız’’ifadesinde bulundu.

‘SINAV SİSTEMİ ÇAĞDAŞ VE MEDENİYET SEVİYESİNE KARŞIYSA KALDIRILSIN’

TEOG sınavına değinen Kaplan, “TEOG sınavının kaldırılması aileleri tedirgin etmiş durumda. AKP hükümeti döneminde çok sayıda Milli Eğitim Bakanı ve  çok sayıda sınav sistemi değişti. Değişen sınav sistemi medeniyetler ve çağdaş sistemine karşıysa kaldırılsın. Çağdaş ve Medeniyetler seviyesine  aykırı olduğu zaman  toplumda kargaşaya neden olur. Ayrıca bizim dini alimlere de ihtiyacımız var. Bunlara saygı duymamız gerekir. Bunu düşünürken de bir yandan da Doktor, Mühendis, Bilim adamı  yetiştiren  öğrencilere de  ihtiyacımız var. Bunları göz ardı etmemeliyiz. Bu konuda Bilim adamlarını da kesinlikle yetiştirmeliyiz ‘’dedi.

‘AMACIMIZ İŞLE EMEKLE ÇALIŞAN GENÇLER YETİŞTİRMEK’

Parti  olarak 81 ilde il başkanlarımız ve gençlik kollarımızla ortaklaşa  olarak 2 günlük gençlik akran eğitimi  düzenlediklerini beyan eden  Ankara CHP Parti Eğitmeni Çağlar Akay , “Gençlik akran eğitiminde;  İletişim, CHP  tarihi, CHP tüzüğü ve programı,sosyal demokrasi derslerini veriyoruz. Eğitimin sonunda da sosyal bir proje grubu oluşturulacak. En az 4 tane sosyal proje gerçekleştireceğiz. Amacımız sözle değil, işle emekle gençler yetiştirmek. Bunun için gençlerimizin, arkadaşlarımızın fikir söyleme hakkını kısıtlamıyoruz, bunu teşvik ediyoruz. Aynı zamanda partililer arasında bir yoldaşlık  kültürünü, bir güven birliğini yaratmak istiyoruz.  Elazığ  İl Örgütü tarafından çok iyi karşılandık.Elazığ halkına ve CHP Elazığ Gençliğine teşekkür ediyorum. Bu yolda gözü kapalı güveniyoruz’’ ifadelerinde bulundu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet