Elazığ-Urfa kültür sanatta buluşuyor

Elazığ Kültür ve Musiki Derneği, Elazığ Şanlıurfa kültür ve sanat buluşması kapsamında "Harput’tan Urfa’ya, Gazelden Hoyrata"  adlı konser düzenleyecek.

Elazığ-Urfa kültür sanatta buluşuyor Kültür-Sanat

Haber: Songül DURSUN

Elazığ Belediyesi, Ankara Ve Şanlıurfa Devlet THM Korosu ve Elazığ Kültür ve Musiki Derneği işbirliği ile hazırlanan Elazığ- Şanlıurfa Kültür Ve Sanat Buluşması Konseri adeta bir kültür köprüsü görevi görecek.

HARPUT’UN GAZELİ, URFA’NIN HOYRATI

Konserle ilgili bir açıklama yapan Elazığ Kültür ve Musiki Derneği Başkanı Abdulaziz Koç : “Bir kaç aydan beri yoğun bir tempoda hazırlandığımız konserimizi Elazığlı sanatseverlere sunmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Daha önce derneğimizce hazırlanan Elazığ Kerkük Kültür Ve Sanat Buluşmasının devamı niteliğinde Elazığ- Şanlıurfa Kültür Ve Sanat Buluşması Konserini hazırladık. Konserimiz ortak kültüre sahip olduğumuz Urfa ile Harput’un özlem gidereceği bir ana sahne olacak. Gazeller hoyratlar ve türkülerle dolu bir gece yaşayacağız. Konserimize tüm hemşehrilerimizi davet ediyorum. İnşallah unutulmaz bir müzik ziyafeti bizleri bekliyor olacak.”  

TÜRKÜLERE GÖNÜL VEREN SANATÇILAR YER ALACAK

"Harput’tan Urfa’ya, Gazelden Hoyrata"  adlı konsere musikiye gönül vermiş iki şehrin önemli sanatçılarından Muzaffer Ertürk, Hasan Öztürk,  Zülfü Demirtaş, Adnan Çilesiz,  İ.Halil Altıngöz, Bakır Karadağlı, Bekir Çiçek  İ.Halil Sezgin gibi ülkemizin Elazığ Ve Urfa’nın tanınmış sesleri katılacaklar.  

Farklı kültürlerin buluşmasında bir kültür köprüsü olacak konser,30 Eylül tarihinde saat 20.00’de Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezinde ücretsiz ve halka açık olacak.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet