Yönetimde 15 isimle yollar ayrılacak!

Elazığspor Kulüp Başkanı Sedat Karataş gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Taraftara seslenen Başkan Karataş, iş adamlarından yeteri kadar destek görmediklerini söyledi. Kulübün borcunun dörtte üçünün ödendiğini ancak hala sıkıntıların devam ettiğini kaydeden Karataş ayrıca yönetim değişikliğiyle ilgili; “Mevcut yönetimimizin 15 üyesini kesinlikle değiştireceğiz.”dedi.

Yönetimde 15 isimle yollar ayrılacak! Spor

İbrahim KARAKULAK/Özel

Elazığspor Kulübü’nde Başkan Sedat Karataş Fırat Gazetesi’ne yaptığı özel açıklamada önemli konulara değindi. Taraftardan kulübe olan desteğe, kalan borçtan yönetim değişikliği hedefine kadar bir çok konuya açıklık getirdi.

“12. ADAMIMIZIN DESTEĞİNE ÇOK İHTİYACIMIZ VAR”

Sezon başından itibaren taraftarın verdiği destek için teşekkür eden Başkan Karataş Balıkesirspor mücadelesinde de taraftarın desteğini istedi. Başkan Karataş; “Taraftara teşekkür ediyorum. Altınordu maçıyla beraber başlayan mükemmel destek Ankaragücü maçıyla da devam etti. Seriyi üçledik. Eskişehir deplasmanından yıllar sonra 3 puan almak ve akabinde Ankaragücü ve Denizlispor galibiyetleri güzel oldu. Taraftarımız bizim 12. adamımızdır ve desteklerine çok ihtiyacımız var.”dedi.

“İKİ AYDIR ÇALMADIĞIMIZ KAPI KALMADI”

Temsilcimize iş adamlarının verdiği destekten ötürü teşekkür eden Başkan Sedat Karataş, desteğin sadece belirli kişiler tarafından verildiğini büyük iş adamlarının seslerini duymadığını kaydetti. Karataş; “Bizler iş adamlarına göreve geldiğimiz günden beri sesleniyoruz ama sesimizi duyan yok. Yasemin Açık Elazığspor Kulübü’ne 200 Bin TL yardım yapmıştı ve son olarak Denizli karşılaşmasında da deplasman konusunda destekleri oldu. Kolin İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Celal Koloğlu ise Elazığlı hemşerimizdir ve kendisi Ankara’da yaşıyor. İki dönem de forma reklamı vererek ekonomik anlamda bize faydası oldu. Volkswagen Polat Otomotiv A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Polat ve Arslanlı Alçı Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan’a da katkılarından ötürü teşekkürlerimi sunuyorum. Bunun yanında bütün iş adamlarımızı da takımımıza destek için çağırıyoruz. İki aydır çalmadığımız kapı kalmadı. Özellikle büyük firmaların. Maalesef diğer kulüplerde 4-5 Milyon TL’ye verilen isim sponsorluğunu biz yarı fiyatına dahi veremedik. Bu konuda büyük iş adamlarından destek bekliyoruz. Elazığ’daki esnafımız da bu söylemleri üzerlerine almasınlar. Onlardan büyük beklentimiz yok. Onların da zor urumda olduğunu biliyoruz. Maçlara gelmeleri destek vermeleri bize yeterli.”diye konuştu.

“ARALIK AYINDAKİ KONGREDE YENİ BİR YÖNETİM OLUŞTURACAĞIZ”

Bordo-beyazlıların borcunun büyük bir kısmını kapattıklarını ancak tehlikenin devam ettiğini de ifade eden Karataş, yeni yönetim çalışmaları ile ilgili de görüşlerini belirtti. Başkan Sedat Karataş; “Elazığspor Kulübü’nün borcunun dörtte üçünü ödedik. Kalan borcun gerisi kısa vadede kalmıştır. Bu borçlarımızı da ödemek zorundayız. Zorluklar çekiyoruz. Borcun tamamı bitmeden Elazığspor her tehlikeye maruz kalabilir ve her tehlike ile karşılaşabilir. Aslında biz Eylül ayında bir kongre yapıp, mevcut yönetimimizin 15 üyesini kesinlikle değiştirecektik ancak Aralık ayında da yapmamız gereken Olağan Genel Kurul olduğundan ötürü insanların kafasında 2 ayda 2 kongre yapıp olumsuzluklar oluşturmamak için Aralık ayındaki kongrede yeni bir yönetim oluşturacağız.”ifadelerinde bulundu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet