İlimiz 51°’yi gördü!

Yurt genelinde etkisini iyiden iyiye hissettiren hava sıcaklıkları İlimizde de etkisini göstermeye başladı. Her gün birkaç derece daha yükselen sıcaklıklar, termometrelerin görebileceği en yüksek rakamlarla 51 °’yi buldu. Hâl böyle olunca her gün onlarca kişinin oturduğu 15 Temmuz Demokrasi Meydanındaki süs havuzunun etrafı boş kalırken, vatandaşlar gölge alanlara akın etti.

İlimiz 51°’yi gördü! Güncel

Haber: Recep ALTAY(ÖZEL)

Sıcaklar tüm yurdu etkiliyor, gece bile etkisini hissettiren aşırı sıcaklar, günün en serin saatlerinde bile 40°nin üzerine çıktı. Elazığ’da sabah 8 itibariyle 30°olarak ölçülen sıcaklıklar öğlen saatlerinde 51°i gördü. Başka günlerde süs havuzlarının etrafında oturup sohbet eden hemşehrilerimiz bu sefer gölge alanlarda uyuyarak sıcaktan korunmaya çalıştılar.

ELAZIĞ 51°’Yİ GÖRDÜ

Meteorolojiden bugün için gelen son hava durumu tahmini hem iyi hem kötü haberleri içeriyor. Bugün 20 ilde aşırı sıcaklar etkili olacak ve termometre 40 °’yi aşacak. 20'ye yakın ilde ise 39 ° civarında seyreden bir sıcaklık dalgası ile yeni sıcaklık rekorları kırılacak. İlimizde ise bu yılın rekoru sıcaklığı dün kırıldı ve termometre 51 °’yi gördü.

‘İŞİMİZ OLMAZSA DIŞARI ÇIKMAYACAĞIZ’

Elazığ’da gün geçtikçe sıcaklıkların artmasından dert yanan Murat Kaya, “Tüm ülke genelinde olduğu gibi İlimizde de sıcaklıklar kendini iyiden iyi hissettirmeye başladı. Sabah saatlerinde bile hava sıcaklıkları çok fazla. Merkezde işimiz olmazsa dışarı bile çıkmayacağız. Sokak ortasında iki dakika oturup birisiyle konuşma şansınız yok. Bu sıcaklıklardan korunmak için tek yapabildiğimiz şey İzzetpaşa Meydanında gölge bir alan bulup oturmak” şeklinde konuştu.

‘ELAZIĞ İSTANBUL’U ANDIRIYOR’

Son günlerde Elazığ’da sokağa çıkmanın eziyet olduğunu söyleyen Ali Yılmaz ise, “İlçede oturuyorum. Kimlik değişikliği için buraya geldim. Öğlen arası olduğu için zaman geçirecek bir yer arıyorum. Ama hava o kadar sıcak ki ne oturabiliyorsun ne de bir yeri gezme şansın oluyor. Karakoçan İlçesinde bu kadar sıcaklık yok. Elazığ adeta İstanbul’u andırıyor” diye aktardı.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet