Spor etkinlikleri tamamlandı

Elazığ’da gerçekleştirilen ve bir çok branşın faaliyet gösterdiği 15 Temmuz Şehitleri Anma Haftası Spor Etkinlikleri tamamlandı. Atletizm, oryantiring, okçuluk, yüzme, basketbol ve voleybol gibi branşlarda bir çok sporcu mücadele etti.

Spor etkinlikleri tamamlandı Spor

Harun Furkan YAĞBASAN

Geçtiğimiz hafta start alan ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri Anma Haftası Spor Etkinlikleri sona erdi. İl Müdürlüğü’ne bağlı tesislerde atletizm, oryantiring, okçuluk, yüzme, basketbol ve voleybol branşlarında müsabakalar yapıldı. Birbirinden çekişmeli mücadelelere çok sayıda sporcu katıldı.

 İL MÜDÜRÜ ACAR DA YÜRÜYÜŞE KATILDI

Öte yandan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sedat Acar’ın da katılımıyla 15 Temmuz hain darbe girişiminin 1. yıldönümü olan Cumartesi günü Ahmet Aytar Meydanı’ndan, Demokrasi Meydanı’na kadar mehter takımı eşliğinde Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşü gerçekleştirildi. Daha sonra Demokrasi Meydanı’nda Elazığ Belediyesi mehteran ekibinin sergilediği gösterinin ardından Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşunun ardından şehitlerimiz için temsili yoklama alındı. Konuyla ilgili Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “Demokrasiyi, milli iradeyi, bu ülkeyi Türkiye yapan bütün değerleri savunmak uğrunda hiçbir tehlikeden çekinmeyen, 15 Temmuz’u gerçek bir destana dönüştüren aziz milletimizin huzurunda saygıyla eğiliyor, 15 Temmuz hain darbe girişiminin sene-i devriyesinde bedenlerini tanklara, bombalara siper eden kahraman vatan evlatlarını rahmet, minnet ve şükran duygularımızla anıyor, gazilerimize acil şifalar, hayırlı ömürler diliyoruz.” ifadelerinde bulunuldu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet