Bahşi’den teröre sert tepki

Eğitim Bir-Sen Elazığ Şubesi Başkanı İbrahim Bahşi, “Terör örgütleri konuşarak insanlarımıza bilgi taşımaya çalışan öğretmenimizi kendi kalleşliklerine yakışan bir alçaklıkla susturmaya çalıştıklarını sanıyorlar ama susturamayacaklar” dedi.

Bahşi’den teröre sert tepki Güncel

Haber: Sevcan ÇOLAK

Geçen yıl ekim ayında atandığı Siverek’e 60 kilometre uzaklıktaki Çiftçibaşı Mahallesi’ndeki ilkokulda tek başına hem müdürlük, hem de öğretmenlik yapan Necmettin Yılmaz, 16 Haziran’da öğrencilerine karnelerini dağıttıktan sonra memleketi Gümüşhane’ye gitmek için otomobiliyle yola çıktı. Öğretmen Necmettin Yılmaz aynı gün saat 15.00 sıralarında Tunceli- Pülümür karayolunun 46’ıncı kilometresine geldiğinde, yol kesen PKK’lı teröristler tarafından otomobiline ateş açılarak durduruldu. Kurşunlarla delik deşik olan otomobili ateşe veren teröristler öğretmen Necmettin Yılmaz’ı kaçırdı. 12 Temmuz’da Pülümür çayında bir erkek cesedi bulundu. Bulunan ceset aynı gün Malatya Adli Tıp Kurumu’na gönderilmiş, orada alınan numuneler İstanbul Adli Tıp Kurumuna DNA incelemesine gönderilmişti. Cesedin, 16 Haziran 2017 tarihinde teröristlerce kaçırılan öğretmenimiz Necmettin Yılmaz’a ait olduğu kesinlik kazandı.

‘KİRLİ VE KARANLIK YÜZLERİNİ BİR KEZ DAHA GÖSTERDİLER’

Necmettin öğretmenin öldürülmesinin ardından Eğitim Bir-Sen Elazığ Şubesi Başkanı İbrahim Bahşi, bir basın açıklaması yaptı.  Bahşi, açıklamasında “12 Temmuz günü Pülümür Kara yolunun 25 kilometresinde Pülümür Çayı kıyısında bir erkek cesedi bulundu. Bu cansız bedenin 16 Haziran’da görev yaptığı Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinden memleketi Gümüşhane’ye giderken PKK terör örgütü mensupları tarafından yolu kesilerek aracı yakıldıktan sonra kaçırılan Necmettin Yılmaz öğretmene ait olduğu tespit edilmiştir. Hain ve yıkıcı emelleriyle yıllarca acımasız bir şiddetle ateş kusan ve bulduğu her yerde maddi manevi varlığımıza saldıran terör örgütleri Necmettin Yılmaz öğretmeni şehit ederek kirli ve karanlık yüzlerini bir kez daha gösterdiler. Şehit öğretmenimize Allah’tan rahmet kederli ailesine ve milletimize başsağlığı diliyoruz” dedi.

‘ÖĞRETMENLERİMİZİN İDEALLERİNİ ASLA ÖLDÜREMEYECEKLER’

Terörün eğitime ve bilimi kendine bilinçli olarak hedef gördüğünü belirten Bahşi, “Silahsız ve savunmasız Necmettin Yılmaz öğretmenimiz şerden beslenen PKK tarafından şehit edildi. Öldürmekten başka bir şey bilmeyen terör örgütleri konuşarak insanlarımıza bilgi taşımaya çalışan öğretmenimizi kendi kalleşliklerine yakışan bir alçaklıkla susturmaya çalıştıklarını sanıyorlar. Son üzüntümüzü Batman’da 9 Haziran’da Aybüke öğretmenimizi şehit edilmesinde yaşadığımız gibi başından beri eğitim kurumlarında görev alan öğretmelerimiz hedef alınmaktadır. Silahla konuşanlar düşünce ve ilim irfan sussun istemektedirler. Bu son olayla terör eğitimi ve öğretmenleri son derece bilinçli ve planlı bir şekilde hedef aldığını bir kez daha göstermiştir. Öğretmenlerimizin şehit edilmesiyle aslında milletimizin canlı dimağı, bilgiye ve bilmeye olan isteği barış ve kardeşliğe olan özlemi azmi öldürülmek istenmiştir.  Necmettin öğretmenimiz gibi nice öğretmenlerimizin yaşayarak hayata geçirdikleri idealleri ölmeyecek her birimizin yüksek engellemez amacımız olacaktır” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet