Keban’da kadınlar çalışıyor

SODES’in ‘Geleceğe Yön Ver’ projesi ile Kebanlı kadınlara Ebru sanatını öğreten AK Parti Kadın Kolları Keban İlçe Başkanı Handan Yılmaz, SODES kursunun yaz tatili olduğu için kapalı olmasından dolayı Kebanlı kadınlarla çevre temizliği ve ağaç dikimi çalışmaları gerçekleştirdiklerini söyledi.

Keban’da kadınlar çalışıyor Kadın

Haber: Recep ALTAY

Tüm ülkemizde de olduğu gibi İlimizde de kadınların sosyal ve ekonomik hayata katılmaları için adımlar atılıyor. Bunlardan bir tanesi de Keban’da. İlk defa geçen yıl açılan ve önümüzdeki yıl da devam edecek olan SODES’in ‘Geleceğe Yön Ver’ projesi ile Keban’lı kadınlar ebru ve ahşap boyaması yapıyorlar. Üstelik tüm bunları yapan kişi AK Parti Kadın Kolları Keban İlçe Başkanı Handan Yılmaz. Yılmaz, yaz tatili olmasından dolayı kursta herhangi çalışma olmadığı için Keban’a yapılacak olan her hizmeti bir çalışma ortama olarak değerlendirdiklerini söyledi.

‘İLÇEDE HER İŞ BİZİM İÇİN GÖREVDİR’

Kadınların toplumda son dönemlerde daha güçlü olduğunu söyleyen Kadın Kolları Keban İlçe Başkanı Yılmaz, “Bizlere verilen bütün imkânların farkındayız. Ama bizim yapacağımız çalışmalarda biraz daha güçlü olmamız gerektiğini biliyoruz. İlçe kadın kolları olarak çok cesur ve üretken olduğumuzu söyleyebilirim. İlçede yapılacak olan her şey bizim için görevdir. Yapacağımız çalışmalarda belediye başkanımız desteklerini eksik etmiyor. Kadın kolları olarak yaptığımız çalışmalara baktığımızda özellikle Ramazan ayı süresi içerisinde hasta ve yaşlı ziyaretlerimiz oldu. Yetim çocuklarla birlikte iftar programlarımız oldu. Bunların sponsorluğunu Başkanımız sayesinde gerçekleştirdik. Ayrıca İŞKUR bünyesinde çalışan kadınlarımızla beraber çevre temizliği yaptık. İlçede ağaçlandırma çalışmasında bulunduk” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet